Monokulár Bresser WAVE 12x50 UR

Kód: 1331251
€98 €81,67 bez DPH
na objednávku

12x zväčšenie, 50mm objektív, BaK-4 sklo, FMC, URC, 90m/1km, vodotesný 

Detailné informácie

Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Garancia bezpečného nákupu
Spoľahlivý obchod
Spoľahlivý obchod
Viac ako 29 rokov skúseností
Vrátenie tovaru do 30 dní
Vrátenie do 30 dní
Vrátenie tovaru do 30 dní

Podrobný popis

Monokulár Bresser Wave 12x50 UR je veľmi šikovný monokulár na pozorovanie krás prírody. Na prechádzkach, túrach či výletoch oceníte praktické štíhle prevedenie so strechovými hranolmi a vďaka jeho kompaktným rozmerom sa rýchlo stane nepostrádateľným spoločníkom. Vzácne vtáky, zaujímavé skalné útvary alebo fascinujúce metropolitné stavby, ďalekohľad s 12-násobným zväčšením a 50mm objektívom zobrazí každý potrebný detail. Objekt vo vzdialenosti 1200m sa cez monokulár bude javiť taký veľký, ako keby bol vzdialený len 100m. V prípade potreby je možné monokulár pripojiť k stolovému alebo klasickému statívu (nie je potrebný statívový adaptér).

Vlastnosti monokuláru v skratke

  • Všestranný monokulár na pozorovanie prírody, cestovanie atď.
  • Zväčšenie 12x, priemer objektívu 50mm
  • Hranol vyrobený z kvalitného optického sklad BaK-4
  • Plne viacvrstvová antireflexná úprava URC pre kontrastnejší  a jasnejší obraz
  • Robustné kovové zaostrovacie koliesko
  • Twist-up vysúvacia očnica
  • Vodeodolný a plnený inertným plynom

Monokulár s až 50mm objektívom prepustí pomerne veľa svetla a poskytne tak jasný obraz aj napriek vyššiemu zväčšeniu. Vysokokvalitné antireflexné vrstvenie UR (viacvrstvové na všetkých optických plochách) zvyšuje priepustnosť svetla a kontrast obrazu. V monokuláre je použité prémiové optické sklo BaK-4 (báryové korunkové sklo). Šírka zorného poľa je 90m na 1km (5,14°), najkratšia zaostriteľná vzdialenosť 2m. 

Bez ohľadu na to kam idete, musíte si so sebou vziať okuliare? Pri pohľade cez tento monokulár si môžete ponechat okuliare nasadené, nakoľko je vybavený okulárom s dlhou výstupnou pupilou (long eye relief). Ak pozorujete s okuliarmi, vysúvacia očnica ostane stiahnutá, ak bez okuliarov, očnicu vysuniete smerom von od ďalekohľadu. 

Pogumované telo a pohodlný široký remienok na zápästie zaistí, že vám monokulár vždy perfektne padne do ruky. S robustným kovovým zaostrovacím kolieskom môžete pohotovo zaostriť na všetko, čo vás zaujíma. Ani počasie už neskazí pozorovanie, vodotesné zapuzdrenie (IPX7) neprepustí dovnútra monokuláru dážď, hmlu apod. V prípade silných teplotných výkyvov sa navyše dusíková náplň postará o to, aby sa šošovky nemohli zvnútra zahmlievať.

Obsah balenia

Monokulár, popruh na zápästie, puzdro

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Bresser GmbH je nemecký výrobca binokulárnych a monokulárnych ďalekohľadov, hvezdárskych ďalekohľadov či astronomických teleskopov, mikroskopov a lúp, ktorý úspešne pôsobí na európskom trhu od roku 1957 v duchu hesla kvalita za rozumnú cenu

Prírodovedecká optika značky Bresser je veľmi obľúbená medzi detskými aj dospelými bádateľmi a obdivovateľmi prírody a Vesmíru. Pozorovacie spektívy, ďalekohľady na hviezdy a študentské mikroskopy Bresser sú skvelými vyučovacími pomôckami na školách, univerzitných pracoviskách aj v laboratóriách.

Niekedy sa môžete stretnúť aj s nesprávnymi názvami tejto značky ako Breser alebo Breeser, správne je však len BRESSER (číta sa breser).