Teleskop Bresser MESSIER NT-203S/800 OTA Hexafoc

Kód: 4803800
€478 €398,33 bez DPH
na objednávku

Teleskop Bresser MESSIER NT-203S/800 OTA Hexafoc

Detailné informácie

Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Garancia bezpečného nákupu
Spoľahlivý obchod
Spoľahlivý obchod
Viac ako 29 rokov skúseností
Vrátenie tovaru do 30 dní
Vrátenie do 30 dní
Vrátenie tovaru do 30 dní

Podrobný popis

Teleskop Bresser MESSIER NT-203S/800 OTA Hexafoc

203mm Newton, f/3,9 astrograf, 2,5in fokuser, hliníkový tubus

Astronomický ďalekohľad Bresser Messier NT-203S/800 OTA Hexafoc je skvelý astro teleskop, astrograf, určený najmä na astrofotografovanie deep-sky objektov s 203mm parabolickým zrkadlovým objektívom typu Newton a 800mm ohniskom, ktorý vám vďaka kvalitnej optike na úrovni difrakčného limitu (Diffraction Limited Optics) poskytne kvalitný obraz s vysokou svetelnosťou a rozlíšením. Veľké, až 85mm sekundárne zrkadlo, prispieva k optimálnym svetelným podmienkam v ohniskovej rovine teleskopu a spolu s 2,5in (6,35cm) fokuserom Hexafoc DeLuxe eliminujú vinetáciu (stmavenie okrajov zorného poľa). Zaostrovanie teleskopu je absolútne hladké a bez akéhokoľvek nežiadúceho preskakovania, zaostrovanie tak predstavuje úplne nový štandard v tejto cenovej kategórii astro teleskopov. Je možné ho doplniť voliteľným jemným zaostrovaním s prevodom 1:10. Robustný fokuser Hexafoc s ľahkosťou unesie aj ťažšie príslušenstvo. Teleskop disponuje prepracovaným 6-bodovým podporným systémom pre primárne zrkadlo, ktorý umožňuje presnejšiu kolimáciu. Ďalekohľad sa dodáva s okulárom Super Plössl 26mm, s ktorým dosiahnete zväčšenie 31x, maximálne prakticky využiteľné zväčšenie teleskopu je 400x. Teleskop je tiež vybavený obručami s univerzálnou 44mm dovetail lištou pre uchytenie na rôzne typy montáží (Meade LXD75, Great Polaris, EQ5), rúčkou na pohodlné prenášanie tubusu ale aj pripevnenie fotoaparátu pre širokouhlé zábery nočnej oblohy. Okulárový výťah je zakončený závitom pre T2 krúžok, nie je teda potrebné pri fotení s DSLR dokupovať fotoadaptér, stačí voliteľný kompatibilný T2 medzikrúžok. Optický hľadáčik 8x50mm so zámernou osnovou uľahčí vyhľadávanie objektov. Optický tubus Bresser Messsier NT-203S/800 OTA Hexafoc je vyrobený z hliníka.

Obsah balenia: optický tubus, okulár Super Plössl 26mm, obruče s rúčkou a dovetail lištou, optický hľadáčik 8x50mm so zámernou osnovou

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Bresser GmbH je nemecký výrobca binokulárnych a monokulárnych ďalekohľadov, hvezdárskych ďalekohľadov či astronomických teleskopov, mikroskopov a lúp, ktorý úspešne pôsobí na európskom trhu od roku 1957 v duchu hesla kvalita za rozumnú cenu

Prírodovedecká optika značky Bresser je veľmi obľúbená medzi detskými aj dospelými bádateľmi a obdivovateľmi prírody a Vesmíru. Pozorovacie spektívy, ďalekohľady na hviezdy a študentské mikroskopy Bresser sú skvelými vyučovacími pomôckami na školách, univerzitných pracoviskách aj v laboratóriách.

Niekedy sa môžete stretnúť aj s nesprávnymi názvami tejto značky ako Breser alebo Breeser, správne je však len BRESSER (číta sa breser).