Teleskop Bresser MESSIER AR-102S/600 EXOS-2 Hexafoc
Kód: 4702608
Neohodnotené Podrobnosti hodnotenia
na objednávku
Detailné informácie
Podrobný popis
  • Achromatický šošovkový objektív podáva verný obraz s korekciou farebnej chyby.
  • Excelentný zaostrovací výťah HEXAFOC s veľkým až 2,5in (6,5cm) šesťuholníkovým prierezom umožňuje používať širokouhlé okuláre takmer bez vignetácie (teda stmavenia okrajov zorného poľa spôsobeného úzkymi priemermi fokuserov).
  • Okulárový výťah akceptuje okuláre s priemerom 2in (50,8mm) aj 1,25in (31,7mm) a je zakončený T2 závitom pre priame pripojenie DSLR fotoaparátu, takže nie je potrebný foto adaptér, stačí dokúpiť už len T2 adaptér pre konkrétnu značku DSLR.
  • Tubus teleskopu disponuje rúčkou, na ktorú sa dá pomocou skrutky pripevniť fotoaparát.
  • Tubus je k montáži uchytený pevnými montážnymi obručami s rybinovým spojom.
  • Pre hladký a jemný chod je montáž vybavená guľôčkovými ložiskami v oboch osiach.
  • Nosnosť montáže je 13 kg čo umožňuje tejto montáži uniesť refraktory do 152mm alebo reflektory do 203mm priemeru objektívu.
  • Obsah balenia: tubus s optikou, oceľový statív, rovníková montáž s polárnym hľadáčikom (bez osvetlenia), obruče s rybinovým spojom, rúčka na uchytenie fotoaparátu, okulár Super Ploessl 26mm (1,25in), optický hľadáčik, 2in diagonálne zrkadlo, otočná mapa Vesmíru, planetárny frívér Stellarium.
Nemecká rovníková montáž EXOS-2 je teraz štandardne vybavená:
  • vstavanou vodováhou pre jednoduché nastavenie teleskopu do vodorovnej polohy
  • robustnejším statívom s podložkou na komfortné odkladanie 2in príslušenstva
  • kvalitnejšou násadou na protizávažia o priemere až 20 mm
  • manuálnym flexi ovládaním jemného posunu pre sledovanie objektov
  • polárnym hľadáčikom (možnosť dokúpiť červené LED podsvietenie)
  • možnosťou pripojenia voliteľných motorčekov alebo celej GOTO súpravy
Odporúčané voliteľné príslušenstvo:
Barlow šošovky - pre viacnásobné zvýšenie výsledného zväčšenia
Planetárne a mesačné filtre - pre viditeľne lepší kontrast obrazu plenét a Mesiaca
Elektronický okulár - pre snímanie a prenos obrazu cez USB kábel na obrazovku počítača
T2 adaptéry - fotopríslušenstvo
Prevodová redukcia 1:10 - pre jemné zaostrovanie
Hľadáčikoptický 6x30mm
Montážrovníková EXOS-2 (nosnosť do 13 kg)
Ohnisková vzdialenosť600 mm
Okulár / okuláreSuper Plossl 26 mm (1,25in, 52°AFOV)
PC okulár kompatibilnýáno (voliteľné)
Priemer objektívu (mm)102
Svetelnosťf/5,9
Teoretická rozlišovacia schopnosť (arcsec)1,3
Využiteľné zväčšenie204x
Zväčšenie23x (s okulárom v balení)
Ostrenie2,5in HEXAFOC