Kamera Bresser MikroCam PRO HDMI Autofocus

Kód: 5914190
€978 €815 bez DPH
do 4 dní

Kamera Bresser MikroCam PRO HDMI Autofocus

Detailné informácie

Podrobný popis

Kamera Bresser MikroCam PRO HDMI Autofocus

Mikroskopická kamera Bresser MikroCam PRO HDMI Autofocus, vybavená vysokokvalitným farebným 1/1,9in CMOS snímačom Sony IMX185 s veľkosťou pixelu 3,75µm, produkuje excelentný a jasný obraz a disponuje automatickou funkciou autofucus pre optimálne zaostrenie obrazu. Používateľ už nemusí na zaostrovanie používať zaostrovacie kolieska mikroskopu a pri zmene objektívov kamera automaticky preostrí obraz sama. Rozsah zaostrenia z "nulového" bodu (štandardný bod pre C-mount) je 5,4mm intrafokálne a 10,6mm extrafokálne. Okrem toho je možné meniť fokus pomocou pribalenej myši, prípadne nastaviť svoj vlastný rozsah. Táto profesionálna kamera s veľmi citlivým snímačom nájde svoje široké využitie pri získavaní obrazovej dokumentácie, prezentáciach, analýzach, kontrole kvality, automatizácii a samozrejme vo vedeckých a výskumných laboratóriách, a to najmä pri skúmaní nízkokontrastných vzoriek (tmavé pole alebo metóda fázového kontrastu). Kamera Bresser MikroCam PRO HDMI Autofocus je schopná rýchleho prenosu snímok bez oneskorenia vo Full-HD rozlíšení (1920 x 1080 / 60FPS) na HDMI monitor/TV alebo bezdrôtovo cez WIFI tiež vo Full-HD kvalite, rýchlosťou 25FPS. Ku kamere je možné dokúpiť aj 11in LCD HDMI obrazovku (5914110) s brilantným a vysokokontrastným obrazovým výstupom, ktorú je možné nasadiť priamo na kameru. Snímky je možné následne ukladať na pamäťovú SD kartu s kapacitou max. 32GB (nie je v balení). Na používanie kamery nie je potrebné pripojenie k počítaču, kamera sa ovláda pomocou USB myši v balení s ovládacími prvkami on-screen priamo na zobrazovacej jednotke. On-screen funcionalita v tejto verzii kamery zahŕňa aj mikrometrické funkcie, takže kamera MikroCam PRO HDMI Autofocus upgraduje váš trinokulárny mikroskop na plnohodnotný digitálny autofokus mikroskop s profesionálnou mikrometrickou funkcionalitou. WIFI modul kamery zabezpečuje prenos snímok do bezdrôtovej siete, preto kamera nedisponuje žiadnym USB pripojením k PC. Profesionálny merací softvér na CD-ROM sa stále dodáva spolu s kamerou pre potreby následnej analýzy po prenose snímok zachytených na SD karte do PC. Pre kalibráciu snímok budete potrebovať podložné mikrometrické sklíčka so stupnicou (nájdete nižšie na tejto stránke v sekcii voliteľné príslušenstvo). Kamera má robustné hliníkové telo s rozmermi 7,8x7x9,2cm a hmotnosťou 470g. 

Profesionálny mikrometrický softvér ku kamere prináša množstvo ďalších užitočných funkcií pri získavaní a následnom spracovaní snímok:

  • zachytenie obrazových a video snímok v časozbernom režime (time lapse / časová slučka) umožňuje tzv. zrýchelnú fotografiu a pozorovanie ľudským okom ťažko zachytiteľného veľmi pomalého pohybu (napr.rast rastlín)
  • funkcia merania v živom obraze: výpočet vzdialenosti, uhla, plochy (polygón, kruh, elipsoid), pre meranie bude potrebné dokúpiť mikrometrické podložné sklíčko 1/10mm alebo 1/100mm (pozrite príslušenstvo nižšie)
  • automatické spracovanie dark frame snímok pre redukciu šumu
  • zlepšenie hĺbky ostrosti pri snímaní niekoľkých záberov s rôznou ostrosťou
  • skladanie obrázkov z video záznamu
  • fluorescenčná mikroskopia: softvér obsahuje údaje o najčastejších farebných fluoroforoch
  • dávkové nahrávanie
  • HDR (High Dynamic Range) - veľký dynamický rozsah záberu umožňuje ukladať v obrázku nielen jeho farebné spektrum, ale aj jas
  • Softvér sa dodáva vo viacjazyčnej lokalizácii: angličtina, nemčina, francúzština, poľština, ruština, turečtina, indonézština, japončina, čínština

Obsah balenia: kamera na mikroskop, C-mount, napájací zdroj, USB myš, HDMI kábel, WIFI dongle, softvér (CD-ROM)

 

Požiadavky na PC: 2,8GHZ Dual Core Processor, 4GB RAM, 2GB voľné miesto na pevnom disku, CD/DVD mechanika, USB 2.0.

Kamera je kompatibilná s OS Windows 7/8/10 (32/64-bit).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie