Kamera Bresser MikroCam PRO HDMI Autofocus

Kód: 5914190
€978 €815 bez DPH
do 4 dní

Kamera Bresser MikroCam PRO HDMI Autofocus

Detailné informácie

Podrobný popis

Kamera Bresser MikroCam PRO HDMI Autofocus

Mikroskopická kamera Bresser MikroCam PRO HDMI Autofocus, vybavená vysokokvalitným farebným 1/1,9in CMOS snímačom Sony IMX185 s veľkosťou pixelu 3,75µm, produkuje excelentný a jasný obraz a disponuje automatickou funkciou autofucus pre optimálne zaostrenie obrazu. Používateľ už nemusí na zaostrovanie používať zaostrovacie kolieska mikroskopu a pri zmene objektívov kamera automaticky preostrí obraz sama. Rozsah zaostrenia z "nulového" bodu (štandardný bod pre C-mount) je 5,4mm intrafokálne a 10,6mm extrafokálne. Okrem toho je možné meniť fokus pomocou pribalenej myši, prípadne nastaviť svoj vlastný rozsah. Táto profesionálna kamera s veľmi citlivým snímačom nájde svoje široké využitie pri získavaní obrazovej dokumentácie, prezentáciach, analýzach, kontrole kvality, automatizácii a samozrejme vo vedeckých a výskumných laboratóriách, a to najmä pri skúmaní nízkokontrastných vzoriek (tmavé pole alebo metóda fázového kontrastu). Kamera Bresser MikroCam PRO HDMI Autofocus je schopná rýchleho prenosu snímok bez oneskorenia vo Full-HD rozlíšení (1920 x 1080 / 60FPS) na HDMI monitor/TV alebo bezdrôtovo cez WIFI tiež vo Full-HD kvalite, rýchlosťou 25FPS. Ku kamere je možné dokúpiť aj 11in LCD HDMI obrazovku (5914110) s brilantným a vysokokontrastným obrazovým výstupom, ktorú je možné nasadiť priamo na kameru. Snímky je možné následne ukladať na pamäťovú SD kartu s kapacitou max. 32GB (nie je v balení). Na používanie kamery nie je potrebné pripojenie k počítaču, kamera sa ovláda pomocou USB myši v balení s ovládacími prvkami on-screen priamo na zobrazovacej jednotke. On-screen funcionalita v tejto verzii kamery zahŕňa aj mikrometrické funkcie, takže kamera MikroCam PRO HDMI Autofocus upgraduje váš trinokulárny mikroskop na plnohodnotný digitálny autofokus mikroskop s profesionálnou mikrometrickou funkcionalitou. WIFI modul kamery zabezpečuje prenos snímok do bezdrôtovej siete, preto kamera nedisponuje žiadnym USB pripojením k PC. Profesionálny merací softvér na CD-ROM sa stále dodáva spolu s kamerou pre potreby následnej analýzy po prenose snímok zachytených na SD karte do PC. Pre kalibráciu snímok budete potrebovať podložné mikrometrické sklíčka so stupnicou (nájdete nižšie na tejto stránke v sekcii voliteľné príslušenstvo). Kamera má robustné hliníkové telo s rozmermi 7,8x7x9,2cm a hmotnosťou 470g. 

Profesionálny mikrometrický softvér ku kamere prináša množstvo ďalších užitočných funkcií pri získavaní a následnom spracovaní snímok:

  • zachytenie obrazových a video snímok v časozbernom režime (time lapse / časová slučka) umožňuje tzv. zrýchelnú fotografiu a pozorovanie ľudským okom ťažko zachytiteľného veľmi pomalého pohybu (napr.rast rastlín)
  • funkcia merania v živom obraze: výpočet vzdialenosti, uhla, plochy (polygón, kruh, elipsoid), pre meranie bude potrebné dokúpiť mikrometrické podložné sklíčko 1/10mm alebo 1/100mm (pozrite príslušenstvo nižšie)
  • automatické spracovanie dark frame snímok pre redukciu šumu
  • zlepšenie hĺbky ostrosti pri snímaní niekoľkých záberov s rôznou ostrosťou
  • skladanie obrázkov z video záznamu
  • fluorescenčná mikroskopia: softvér obsahuje údaje o najčastejších farebných fluoroforoch
  • dávkové nahrávanie
  • HDR (High Dynamic Range) - veľký dynamický rozsah záberu umožňuje ukladať v obrázku nielen jeho farebné spektrum, ale aj jas
  • Softvér sa dodáva vo viacjazyčnej lokalizácii: angličtina, nemčina, francúzština, poľština, ruština, turečtina, indonézština, japončina, čínština

Obsah balenia: kamera na mikroskop, C-mount, napájací zdroj, USB myš, HDMI kábel, WIFI dongle, softvér (CD-ROM)

 

Požiadavky na PC: 2,8GHZ Dual Core Processor, 4GB RAM, 2GB voľné miesto na pevnom disku, CD/DVD mechanika, USB 2.0.

Kamera je kompatibilná s OS Windows 7/8/10 (32/64-bit).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: