testo 176 T4 - 4 kanálový záznamník teploty

Kód: 0572 1764
€479 €399,17 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

 

testo 176 T4 - 4 kanálový záznamník teploty

 

Záznamník testo 176 T4 sníma teploty až na štyroch miestach súčasne. So svojou pamäťou pre až 2 milióny nameraných údajov, s kompatibilitou s rôznými typmi termočlánkových sond a širokým meracím rozsahom je záznamník univerzálne použiteľný v rôznych oblastiach.

Robustné kovové puzdro záznamníka teploty testo 176 T4 dovoľuje použitie v oblastiach priemyslu a remesiel, napr. na sledovanie procesov. Môžete pritom merať teplotu až na štyroch miestach súčasne – napr. na paralelné meranie teploty vykurovacej vetvy a spiatočky u radiátorov. K záznamníku sa dajú pripojiť až štyri termočlánkové sondy (termočlánky typu K, typu T alebo typu J). Termočlánkové sondy si môžete vybrať z nášho širokého sortimentu sond a rovno si ich doobjednať pri nákupe záznamníka.

Sú zadané limitné hodnoty teploty v procese dodržované? So záznamíkom teploty testo 176 T4 to veľmi rýchlo zistíte. Meria teplotu až na štyroch miestach súčasne a môže uložiť až 2 milióny nameraných údajov. Tak sú možné aj ďalšie intervaly medzi jednotlivými vyčítaniami záznamníka.

Pre uvedenie záznamníka do prevádzky potrebujete minimálne jednu teplotnú sondu. Je k dispozícii veľké množstvo voliteľných termočlánkových sond – typu K, typu T alebo typu J, ponorných/vpichových, na meranie okolitého vzduchu alebo povrchu.
 

 • Veľká pamäť pre až 2 milióny nameraných údajov, prevádzková kapacita batérie až 8 rokov
 • Súčasné snímánie a dokumentácia až štyroch teplôt
 • Extrémne široký merací rozsah od -200°C do 1 000°C
 • Pre vyhodnocovanie údajov na počítači sú na výber tri varianty softvéru, software Basic je na stiahnutie zdarma


Technické charakteristiky a praktické výhody
Na displeji je možné kedykoľvek vyčítať aktuálne merané hodnoty, nastavené limitné hodnoty a prekročenie týchto hodnôt, hodnoty max. a min. a tiež zostávajúcu kapacitu batérie. Pre rýchly prehľad o údajoch nemusíte hneď nutne vyčítať prístroj cez počítač. Vďaka veľkej pamäti a prevádzkovej kapacite batérie až 8 rokov, nemusíte údaje ani pri kratšom intervale merania príliš často vyčítať. Vďaka triede krytia IP 65 sa dá záznamník údajov testo 176 T4 bez problémov používať v znečistenom a prašnom prostredí. Štandardné batérie (AA) si môže užívateľ veľmi jednoducho sám vymeniť.

Pri používání záznamníka sa môžete spoľahnúť na vysoké zabezpečenie údajov. Ani pri vybitej batérii alebo jej výmene – ktorú si viete uskutočniť sami – sa uložené namerané hodnoty nestratia.


Možné oblasti použitia záznamníka teploty

 • Kontrola a zaznamenávanie teploty v mraziacich boxoch alebo za kryogénnych podmienok
 • Meranie a dokumentácia teploty vykurovacej vetvy a vračačky na rozdeľovači podlahového kúrena pre zaistenie funkčnosti
 • Kontrola a zaznamenávanie procesných teplôt
 • Kontrola teploty vykurovacej vetvy a vračačky u vykurovacích systémovProgramovanie a vyhodnocovanie záznamníka teploty
Pre naprogramovanie a vyčítanie Vášho záznamníka teploty a tiež pre vyhodnotenie nameraných údajov na počítači máte na výber medzi troma verziami softvéru:

 • Software ComSoft Basic – zdarma k stiahnutiu – pre rýchle naprogramovanie záznamníka teploty a jednoduchú analýzu údajov
 • Software ComSoft Professional – voliteľne na objednanie – ponúka rôzne možnosti detailného vyhodnocovania teploty
 • Software ComSoft CFR 21 Part 11 – voliteľne na objednanie – optimálny pre špeciálne požiadavky podľa CFR 21 Part 11 v oblasti liečiv


Pozor: k naprogramovaniu záznamníka potrebujete USB kábel, ktorý nie je súčasťou dodávky, v prípade potreby je ho možné dodatočne objednať. Prenos nameraných údajov do počítača môže prebiehať buď cez USB kábel alebo cez SD kartu (voliteľne na objednanie).


Obsah dodávky:

Záznamník teploty testo 176 T4 s konektormi na externé sondy (termočlánky typu T, typu K a typu J), vrátane držiaku na stenu, batérie, visiaceho zámku a výstupného protokolu z výroby.*

*V zmysle paragrafu 505/90 zbierky zákona o metrológii v platnom znení sa nejedná o kalibračný list.

 

 

Technické údaje

Interval merania1s – 24hod.

Merací rozsah - Sonda Typ J (Fe-CuNi)-100 ... +750 °C

Merací rozsah - Sonda Typ K (NiCr-Ni)-195 ... +1000 °C

Merací rozsah - Sonda Typ T (Cu-CuNi)-200 ... +400 °C

Presnosť - Sonda Typ J (Fe-CuNi)±1 % z nam.hodn. (-200 ... -100,1 °C) ±0,3 °C (-100 ... +70 °C) ±0,5 % z nam.hodn. (+70,1 ... +1000 °C)

Presnosť - Sonda Typ K (NiCr-Ni)±1 % z nam.hodn. (-200 ... -100,1 °C) ±0,3 °C (-100 ... +70 °C) ±0,5 % z nam.hodn. (+70,1 ... +1000 °C)

Presnosť - Sonda Typ T (Cu-CuNi)±1 % z nam.hodn. (-200...-100,1 °C) ±0,3 °C (-100 ... +70 °C) ±0,5 % z nam.hodn. (+70,1 ... +1000 °C

Rozlíšenie - Sonda Typ J (Fe-CuNi)0,1 °C

Rozlíšenie - Sonda Typ K (NiCr-Ni)0,1 °C

Rozlíšenie - Sonda Typ T (Cu-CuNi)0,1 °C

Trieda krytiaIP65

Pamäť2.000.000 nameraných údajov

Prevádzková teplota-20 … +70 °C

Skladovacia teplota-40 … +85 °C

Typ batérie1x lithium (TLH-5903)

Rozmery103 x 63 x 33 mm

Typ sondy/senzoraTyp T (Cu-CuNi),Typ K (NiCr-Ni),Typ J (Fe-CuNi)

Externé sondy

Povinná externá sondaÁno

Možnost externej sondyÁno

 

 

blob%20(2)-308x308.pngblob%20(1)-308x308.png

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

TESTO - Profesionálne meracie prístroje

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.