Testo 160 THE - Wifi záznamník s interným snímačom teploty a vlhkosti a s 2 konektormi pre snímače

Kód: 0572 2023
€382 €318,33 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Garancia bezpečného nákupu
Spoľahlivý obchod
Spoľahlivý obchod
Viac ako 29 rokov skúseností
Vrátenie tovaru do 30 dní
Vrátenie do 30 dní
Vrátenie tovaru do 30 dní

Podrobný popis

 

testo 160 THE - Wifi záznamník s interným snímačom teploty a vlhkosti a s 2 konektormi pre snímače

 

Testo 160 THE je súčasťou systému na monitorovanie teploty, vlhkosti, intenzity osvetlenia, barometrického tlaku, UV radiácie a koncentácie CO2 v galériách, múzeách a archívoch.


Popis výrobku:

Chráňte svoje citlivé a cenné exponáty a archiválie pomocou rádiového záznamníka testo 160 THE. Vďaka záznamníku klimatických veličín testo 160 THE s s integrovaným teplotným a vlhkostným senzorom a možnosťou pripojenia 2 snímačov je totiž kedykoľvek zaistené rozsiahle sledovanie okolitého prostredia v múzeách, depozitároch a archívoch.
 

Sledovanie teploty a vlhkosti vzduchu rádiovým záznamníkom testo 160 THE
Rádiový záznamník testo 160 THE je záznamník klimatických veličín s jednoduchou obsluhou na sledovanie teploty a vlhkosti vzduchu s integrovaným teplotným a vlhkostným senzorom. Naviac ponúka možnosť pripojenia až 2 ďalších snímačov (možnosť objednať zvlášť) na teplotu a vlhkosť, intenzitu osvetlenia (lux) alebo lux a UV žiarenia.

Namerané údaje sa ukladajú zo záznamníka prostredníctvom Vašej WLAN priamo v Testo-Cloud-e. Pri prekročeniach hraničnej hodnoty ste vďaka funkcii alarmu hneď informovaní správou e-mailom alebo (voliteľne) SMS. S Vaším chytrým telefónom vybaveným internetom, s tabletom alebo počítačom máte kedykoľvek a všade prístup ku všetkým nameraným hodnotám a analyzačným funkciám.   
 
Záznamník testo 160 THE – prispôsobiteľný a nenápadný
Vďaka malým rozmerom (64 x 76 x 22 mm) a jednoduchému dizajnu je testo 160 THE možné bez problémov umiestniť na výstave alebo vo vitríne. V spojení s voliteľným, individuálne upraviteľným krytom Deco-Cover (viď. príslušenstvo) je možné záznamník optimálne prispôsobiť svojmu okoliu a zostane tak veľmi nenápadný. Vaše vystavované predmety tak zostanú stále v popredí.
 
Perfektné prepojenie: s rádiovým záznamníkom testo 160 THE a úložiskom Testo-Cloud
Testo-Cloud je centrálny prvok obsluhy série záznamníkov testo 160. S testo 160 THE uložíte svoje namerané údaje cez existujúcu WLAN do Testo-Cloud-u. Tu môžete svoj rádiový záznamník konfigurovať, nastavovať hraničné hodnoty pre alarmy a analyzovať svoje namerané údaje. Aby ste mali prístup do Testo-Cloud-u, musíte sa najskôr zaregistrovať na www.museum.saveris.net.

Inštalácia systému je jednoduchá a je možné ju spustiť buď cez vyhľadávač, alebo pomocou aplikácie testo Saveris 2 App pre IOS a Android.

Podľa požadovaného rozsahu funkcie máte pri používaní Testo-Cloud-u na výber medzi bezplatnou verziou Basic a rozsiahlejšou verziou Advanced. Máte možnosť vybrať si verziu Advanced pre až 10 uživateľov na účet alebo si nastavíte alarm pomocou SMS pri prekročení hraničnej hodnoty.
 
Oblasti využitia záznamníka testo 160 THE: múzeum, archív a depozitár
S profesionálnym záznamníkom testo 160 TH stále spoľahlivo meriate teplotu a vlhkosť vzduchu vo vitríne alebo vo výstavnom priestore. Je optimalizovaný pre aplikácie týkajúce sa sledovania podmienok okolia v múzeách, galériách a ostatných výstavných domoch. S jeho pomocou spoľahlivo ochránite Vaše citlivé a cenné exponáty pred poškodením. 
 
Ďalšie výhody a funkcie záznamníka testo 160 THE
Interná pamäť rádiového záznamníka je 40 000 nameraných údajov a puzdro je chránené podľa IP20. Štandardné batérie majú životnosť 12 mesiacov a užívateľ si ich môže sám kedykoľvek vymeniť. Alternatívne je možné záznamník používať aj bez batérií, pomocou spoločne dodávaného rozhrania USB cez sieťový adaptér (je nutné doobjednať zvlášť).

Aplikácie:

 

Sledovanie mikroklímy vo vitrínach
Spoľahlivé sledovanie podmienok okolia vo vitríne hraje rozhodujúcu ulohu pri ochrane cenných a citlivých exponátov. Nestabilná mikroklíma vo vitríne môže viesť k poškodeniu objektov. Rádiový záznamník zo série záznamníkov testo 160 rozpozná prekročenie kritických hraničných hodnôt a svojím alarmom garantuje bezpečnosť Vašich muzeálnych objektov. Tento malý rádiový záznamník môže byť nenápadne umiestnený aj priamo vo vitríne.

testo_160_01.jpg

Kontrola a dokumentácia podmienok okolia vo výstavných piestoroch
Obrazy, sochy a ostatné exponáty sa môžu nevhodnou klímou vo výstavnom priestore značne poškodiť. Mikrotrhlinky a praskliny, ktoré sa pozvoľna zväčšujú, sú následkom nevhodnej alebo silne kolísajúcej okolitej klímy. S rádiovými záznamníkmi zo série testo 160 kedykoľvek skontrolujete rozhodujúce parametre - teplotu a relatívnu vlhkosť. Týmto spôsobom Vám rádiový záznamník pomôže zabrániť poškodením spôsobeným klimatickými vplyvmi. Keďže sa zapožičané diela často vystavujú, je renomé múzea závislé na starostlivom zachádzaní so zapožičanými objektmi. Pritom je spravidla súčasťou zmluvy o zapožičaní kontinuálnej dokumentácie klimatických pomerov. Ukladaním údajov v Testo-Cloud-e môže múzeum osobe alebo inštitúcii, ktorá dielo zapožičala, nielen túto dokumentáciu predložiť, ale dokonca aj kedykoľvek ponúknuť prístup k aktuálnej klimatickej situácii ich zapožičaných objektov. Vďaka jednoduchému dizajnu, Deko krytom a malým rozmerom sa Váš rádiový záznamník pohodlne integruje do priestoru - bez toho aby na seba upriamoval pozornosť.

testo_160_02.jpg

Dobrá klíma v depozitári
Múzeá vystavujú spravidla len malú časť svojich objektov. Keďže sa väčšina inventáru múzea skladuje v depozitári, spoľahlivé sledovanie klímy je tu obzvlášt dôležité. Konštantné a vyhovujúce podmienky okolia sú rozhodujúce pre spomaľovanie prirodzených procesov starnutia muzeálnych objektov. Rádiový záznamník zo série testo 160 Vám pomôže pri odbornej kontrole a dokumentácii skladovania Vašich zbierok.

testo_160_03.jpg

Ochrana muzeálnych objektov meraním intenzity osvetlenia a klímy
Nevhodné svetelné pomery a nevyhovujúca klíma predstavujú veľké nebezpečenstvo pre vystavované objekty. Urýchľujú prirodzené procesy starnutia, sú príčinou neopraviteľných mikrotrhliniek, spôsobujú blednutie farieb, alebo ich menia. Zabráňte u exponátov stratám na hodnote a uchovajte kultúrne dedičstvo pomocou rádiového záznamníka zo série testo 160. Použite ho ku kontrole vlhkosti a teploty, ako aj na kontrolu intenzity osvetlenia a UV žiarenia. Ochránite tak svoje muzeálne objekty pred poškodením vplyvom klímy, a zároveň aj pred zmenami farieb.

testo_160_04.jpgObsah dodávky:
Rádiový záznamník testo 160 THE vrátane bezplatného prístupu do Cloudu, batérie (4 x alkalické manganové mikrotužkové AAA), rozhranie pre USB kábel, nástenný držiak vrátane odblokovacieho zariadenia a lepiacej pásky, etiketa s QR-Code, skrátený návod k obsluhe, výstupný protokol z výroby*.

*V zmysle paragrafu 505/90 zbierky zákona o metrológii v platnom znení sa nejedná o kalibračný list.

 

 

Technické údaje

Napájanie4 x AAA batérie 1.5 V, alternatívne sieťový zdroj cez USB

Osvetlenie - Merací rozsahViď. externý snímač

Osvetlenie - PresnosťViď. externý snímač

Osvetlenie - RozlíšenieViď. externý snímač

Teplota - Merací rozsah-10 do +50 °C

Teplota - Presnosť±0.5 °C

Teplota - Rozlíšenie0.1 °C

Trieda krytiaIP20

UV - Merací rozsahViď. externý snímač

UV - PresnosťViď. externý snímač

UV - RozlíšenieViď. externý snímač

Pamäť40 000 - súčet všetkých kanálov

Prevádzková teplota-10 do +50 °C

Skladovacia teplota-20 do +50 °C

Životnost batérie1.5 roka

Hmotnosť94 g

Rozmery76 x 64 x 22 mm

PripojenieK WLAN: Podporované bezdrôtové LAN štandardy: IEEE 802.11 b/g/n and IEEE 802.1X; Možné metódy šifrovania: WPA2 Enterprise: EAP-TLS, EAP-TTLS-TLS, EAP-TTLS-MSCHAPv2, EAP-TTLS-PSK, EAP-PEAP0-TLS, EAP-PEAP0-MSCHAPv2, EAP-PEAP0-PSK, EAP-PEAP1-TLS, EAP-PEAP1-MSCHAPv2, EAP-PEAP1-PSK, WPA Personal, WPA2 (AES), WPA (TKIP), WEP

Kapacitný vlhkostný senzor

Merací rozsah0 do 100 %rF

Presnosť±2.0 %rF pri +25.0 °C a 20 do 80 %rF ±3.0 %rF pri +25.0 °C a < 20%rF a > 80 %rF ±1.0 %rF hysterézia ±1.0 %rF / ročný drift

Rozlíšenie0.1 %rF

 

 

blob%20(1)-308x308.pngblob%20(2)-308x308.pngblob%20(3)-308x308.pngblob%20(4)-308x308.png

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

TESTO - Profesionálne meracie prístroje