Testo 160 E - Wifi záznamník s možnosťou pripojenia 2 snímačov

Kód: 0572 2022
€251 €209,17 bez DPH
Skladom

Testo 160 E

Detailné informácie

Podrobný popis

 

testo 160 E - Wifi záznamník s možnosťou pripojenia 2 snímačov (teploty, vlhkosti, lux alebo UV žiarenia)

 

Testo 160 E je súčasťou systému na monitorovanie teploty, vlhkosti, intenzity osvetlenia, barometrického tlaku, UV radiácie a koncentácie CO2 v galériách, múzeách a archívoch.


Popis výrobku:

Chráňte svoje citlivé a cenné exponáty a archiválie pomocou rádiového záznamníka testo 160 E. Vďaka záznamníku klimatických veličín testo 160 E s možnosťou pripojenia 2 snímačov - teplotného, vlhkostného, snímača luc alebo UV žiarenia je totiž kedykoľvek zaistené rozsiahle sledovanie okolitého prostredia v múzeách, depozitároch a archívoch.
 

Sledovanie teploty, vlhkosti, intenzity osvetlenia alebo UV žiarenia rádiovým záznamníkom testo 160 E
Rádiový záznamník testo 160 E je záznamník klimatických veličín s jednoduchou obsluhou. Ponúka možnosť pripojenia až 2 snímačov (možnosť objednať zvlášť) na teplotu a vlhkosť, intenzitu osvetlenia (lux) alebo lux a UV žiarenia.

Namerané údaje sa ukladajú zo záznamníka prostredníctvom Vašej WLAN priamo v Testo-Cloud-e. Pri prekročeniach hraničnej hodnoty ste vďaka funkcii alarmu hneď informovaní správou e-mailom alebo (voliteľne) SMS. S Vaším chytrým telefónom vybaveným internetom, s tabletom alebo počítačom máte kedykoľvek a všade prístup ku všetkým nameraným hodnotám a analyzačným funkciám.   
 
Záznamník testo 160 E – prispôsobiteľný a nenápadný
Vďaka malým rozmerom (64 x 76 x 22 mm) a jednoduchému dizajnu je testo 160 E možné bez problémov umiestniť na výstave alebo vo vitríne. V spojení s voliteľným, individuálne upraviteľným krytom Deco-Cover (viď. príslušenstvo) je možné záznamník optimálne prispôsobiť svojmu okoliu a zostane tak veľmi nenápadný. Vaše vystavované predmety tak zostanú stále v popredí.
 
Perfektné prepojenie: s rádiovým záznamníkom testo 160 E a úložiskom Testo-Cloud
Testo-Cloud je centrálny prvok obsluhy série záznamníkov testo 160. S testo 160 E uložíte svoje namerané údaje cez existujúcu WLAN do Testo-Cloud-u. Tu môžete svoj rádiový záznamník konfigurovať, nastavovať hraničné hodnoty pre alarmy a analyzovať svoje namerané údaje. Aby ste mali prístup do Testo-Cloud-u, musíte sa najskôr zaregistrovať na www.museum.saveris.net.

Inštalácia systému je jednoduchá a je možné ju spustiť buď cez vyhľadávač, alebo pomocou aplikácie testo Saveris 2 App pre IOS a Android.

Podľa požadovaného rozsahu funkcie máte pri používaní Testo-Cloud-u na výber medzi bezplatnou verziou Basic a rozsiahlejšou verziou Advanced. Máte možnosť vybrať si verziu Advanced pre až 10 uživateľov na účet alebo si nastavíte alarm pomocou SMS pri prekročení hraničnej hodnoty.
 
Oblasti využitia záznamníka testo 160 E: múzeum, archív a depozitár
S profesionálnym záznamníkom testo 160 E stále spoľahlivo meriate teplotu a vlhkosť vzduchu vo vitríne alebo vo výstavnom priestore. Je optimalizovaný pre aplikácie týkajúce sa sledovania podmienok okolia v múzeách, galériách a ostatných výstavných domoch. S jeho pomocou spoľahlivo ochránite Vaše citlivé a cenné exponáty pred poškodením. 
 
Ďalšie výhody a funkcie záznamníka testo 160 E
Interná pamäť rádiového záznamníka je 40 000 nameraných údajov a puzdro je chránené podľa IP20. Štandardné batérie majú životnosť 12 mesiacov a užívateľ si ich môže sám kedykoľvek vymeniť. Alternatívne je možné záznamník používať aj bez batérií, pomocou spoločne dodávaného rozhrania USB cez sieťový adaptér (je nutné doobjednať zvlášť).

Aplikácie:

 

Sledovanie mikroklímy vo vitrínach
Spoľahlivé sledovanie podmienok okolia vo vitríne hraje rozhodujúcu ulohu pri ochrane cenných a citlivých exponátov. Nestabilná mikroklíma vo vitríne môže viesť k poškodeniu objektov. Rádiový záznamník zo série záznamníkov testo 160 rozpozná prekročenie kritických hraničných hodnôt a svojím alarmom garantuje bezpečnosť Vašich muzeálnych objektov. Tento malý rádiový záznamník môže byť nenápadne umiestnený aj priamo vo vitríne.

testo_160_01.jpg

Ochrana muzeálnych objektov meraním intenzity osvetlenia a klímy
Nevhodné svetelné pomery a nevyhovujúca klíma predstavujú veľké nebezpečenstvo pre vystavované objekty. Urýchľujú prirodzené procesy starnutia, sú príčinou neopraviteľných mikrotrhliniek, spôsobujú blednutie farieb, alebo ich menia. Zabráňte u exponátov stratám na hodnote a uchovajte kultúrne dedičstvo pomocou rádiového záznamníka zo série testo 160. Použite ho ku kontrole vlhkosti a teploty, ako aj na kontrolu intenzity osvetlenia a UV žiarenia. Ochránite tak svoje muzeálne objekty pred poškodením vplyvom klímy, a zároveň aj pred zmenami farieb.

testo_160_04.jpgObsah dodávky:
Rádiový záznamník testo 160 E vrátane bezplatného prístupu do Cloudu, batérie (4 x alkalické manganové mikrotužkové AAA), rozhranie pre USB kábel, nástenný držiak vrátane odblokovacieho zariadenia a lepiacej pásky, etiketa s QR-Code, skrátený návod k obsluhe, výstupný protokol z výroby*.

*V zmysle paragrafu 505/90 zbierky zákona o metrológii v platnom znení sa nejedná o kalibračný list.

 

 

 

Technické údaje

Napájanie4 x AAA batérie 1.5 V, alternatívne sieťový zdroj cez USB

Osvetlenie - Merací rozsahViď. externý snímač

Osvetlenie - PresnosťViď. externý snímač

Osvetlenie - RozlíšenieViď. externý snímač

Teplota - Merací rozsahViď. externý snímač

Teplota - PresnosťViď. externý snímač

Teplota - RozlíšenieViď. externý snímač

Trieda krytiaIP20

UV - Merací rozsahViď. externý snímač

UV - PresnosťViď. externý snímač

UV - RozlíšenieViď. externý snímač

Pamäť40 000 - súčet všetkých kanálov

Životnost batérie1.5 roka

Hmotnosť94 g

Rozmery76 x 64 x 22 mm

PripojenieK WLAN: Podporované bezdrôtové LAN štandardy: IEEE 802.11 b/g/n and IEEE 802.1X; Možné metódy šifrovania: WPA2 Enterprise: EAP-TLS, EAP-TTLS-TLS, EAP-TTLS-MSCHAPv2, EAP-TTLS-PSK, EAP-PEAP0-TLS, EAP-PEAP0-MSCHAPv2, EAP-PEAP0-PSK, EAP-PEAP1-TLS, EAP-PEAP1-MSCHAPv2, EAP-PEAP1-PSK, WPA Personal, WPA2 (AES), WPA (TKIP), WEP

Kapacitný vlhkostný senzor

Merací rozsahViď. externý snímač

PresnosťViď. externý snímač

RozlíšenieViď. externý snímač

 

 

blob%20(1)-308x308.pngblob%20(2)-308x308.pngblob%20(3)-308x308.png

Dodatočné parametre

Kategória: Teplomery
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

TESTO - Profesionálne meracie prístroje

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.