Teleskop Omegon 150/750 EQ-3

Kód: 13764
Akcia Tip
Značka: Omegon
ZADARMOZADARMO €418 –17 %
Teleskop Omegon 150/750 EQ-3
€418 –17 % €349 €290,83 bez DPH
Skladom

Ďalekohľad Omegon 150/750 EQ-3 je ideálny pre začiatočníkov v astronómii. Je vybavený dobrou svetelnou optikou a veľmi stabilnou montážou

Detailné informácie

Podrobný popis

Teleskop Omegon 150/750 EQ-3 

Ďalekohľad je ideálny pre začiatočníkov v astronómii. Je vybavený dobrou optikou a veľmi stabilnou montážou. Ďalekohľad s veľkým množstvom svetla môže ukázať veľa detailov v sledovaných objektoch.  Je možnosť pozorovať guľové hviezdokopy , ako je M13 alebo M92, mnoho galaxií, plynné hmloviny, ako napríklad Omega alebo hmlovina v Orióne. Tiež planéty môžu odhaliť niektoré zo svojich tajomstiev.Napríklad, môžete pozorovať a sledovať pásy Jupitera, ktoré nesú Veľkú červenú škvrnu na celej planéte. Tiene vrhané väčších mesiacov Jupitera je tiež vidieť s otvorom 150 mm. Môžete dokonca začať s astrofotograiou a urobiť si prvé fotky - napríklad Mesiaca. Ak potrebujete rýchly a kompaktný ďalekohľad, potom sa táto veľkosť ďalekohľadu je presne to pravé.

Teleskop poskytuje tieto výhody. Je to teleskop s vysokým rozlíšením s 150 mm otvorom. Má 1.25 " zaostrovanie s veľkým rozsahom zamerania. Disponuje jednoduchým umiestnením objektov s 6x30 hľadáčiku. Má nastavovacie skrutky pre sekundárne a hlavné zrkadlá.Ďalej má kompaktnú dĺžku 66 cm a vonkajší priemer rúrky 185 mm. 
Súčasťou dodávky je aj 25mm plossl okulár poskytujúci 30x zväčšenie, 6,5 mm plossl okulár s 115x zväčšením, 6x30 Finder priestor pre ľahké umiestnenie nebeských objektov, 2x Barlow šošovka pre zdvojnásobenie zväčšenia okuláru.

Paralaktická montáž EQ 3 umožňuje presné zarovnanie optiky. Správne polárnu výšku a zemepisnú šírku je možné nastaviť pre každé pozorovanie. Pomalé ovládanie pohybu pre osi RA a DEC, aby predmety, ktoré majú byť presne nastavené. Protizávažie zaisťuje presnú protiváhy optiky. EQ - 3 montáž poskytuje pevný základ pre väčšinu malej a stredne veľkej optiky a je vynikajúca pre fascinujúce výlety po nočnej oblohe. Hnacie motory sú k dispozícii pre automatické vedenie EQ - 3, ktoré tiež umožňuje prvé pokusy o astrofotografiu. Hliníkový statív je rozšíriteľný a možno ho nastaviť do výšky od 71 cm do 121 cm. Odkladacia priehradka poskytuje miesto pre okuláre a ďalšie príslušenstvo.

Tento ďalekohľad teda vhodný aj pre vysoko kontrastné planetárne pozorovanie. Úprava tohto ďalekohľadu je jednoduchá - dokonca aj pre začiatočníkov .

 
Technické parametre: 
Priemer objektívu ( mm ): 150
Ohnisková vzdialenosť ( mm ): 750
Max . užitočné zväčšenie: 300
Pripojenie na okulár: 1,25 "
Spôsob montáže: rovníková
Typ výroby: EQ - 3
Materiál: hliník
Dodávané príslušenstvo:1.25 '' okuláre, PL 25mm , PL 6,5 mm, Hľadáčik 6x30, Barlow šošovka 2x
Oblasť použitia:
Mesiac a planéty: áno
Hmloviny a galaxie: áno
Slnko: odporučiť (iba s vhodným slnenčným filtrom)
Začiatočníci: áno
Záruka: 24 mesiacov
 

Príslušenstvo pre teleskop:

mesačné filtre pre zvýšene kontrastu a zvýšenie komfortu pozorovania pri silnom žiarení mesiaca

farebné filtre pre lepší kontrast pri pozorovaní planét, hviezd, alebo deep sky-objektov

- slnečné filtre pre pozorovanie slnka. Pozor nikdy sa nepozerajte do slnka cez ďalekohľad bez takejto fólie, hrozí vážne porušenie zraku!

okuláre

astronomické kamery pre prenesenie zážitkov z pozorovania do počítača cez USB

 

T2 krúžky pre pripojenie zrkadlovky priamo na teleskop

 

 

Teleskop_Omegon__530b2e1f59f94_250x250.j

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.