Teleskop Bresser SOLARIX 114/500 AZ

Kód: 4614505
€158 €131,67 bez DPH
na objednávku

Teleskop Bresser SOLARIX 114/500 AZ

Detailné informácie

Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Garancia bezpečného nákupu
Spoľahlivý obchod
Spoľahlivý obchod
Viac ako 29 rokov skúseností
Vrátenie tovaru do 30 dní
Vrátenie do 30 dní
Vrátenie tovaru do 30 dní

Podrobný popis

Teleskop Bresser SOLARIX 114/500 AZ

Hvezdársky ďalekohľad Bresser Solarix 114/500 AZ je krátkoohniskový astro teleskop typu Newton so 114mm zrkadlovým objektívom a 500mm ohniskom na ľahko ovládateľnej azimutálnej montáži určený na nenáročné širokouhlé pozorovanie nočnej oblohy a pri použití slnečnej fólie v balení aj na pozorovanie Slnka a niektorých javov viditeľných v jeho fotosfére - slnečné škvrny, zatmenie Slnka, tranzit planét popred slnečný kotúč. 

Nikdy sa nepozerajte do Slnka s ďalekohľadom, hrozí nezvratné poškodenie zraku a oslepnutie!NIKDY SA NEPOZERAJTE SO ŽIADNYM ĎALEKOHĽADOM DO SLNKA ALEBO JEHO OKOLIA BEZ ŠPECIÁLNYCH SLNEČNÝCH FILTROV BEZPEČNE PRIPEVNENÝCH PRED OBJEKTÍVY ĎALEKOHĽADU, HROZÍ VÁM NEZVRATNÉ POŠKODENIE ZRAKU A OSLEPNUTIE!!! NIKDY NENECHÁVAJTE DETI S ĎALEKOHĽADOM BEZ DOZORU!

Teleskop sa dodáva so špeciálnou slnečnou fóliou v plastovom rámiku, ktorá keď sa bezpečne pripevní pred objektív teleskopu, chráni zrak pred slnečným žiarením a znižuje ho na bezpečnú, pozorovateľnú, úroveň. Do okulára tak prenikne už len bezpečné svetlo, ktoré vám umožní skúmať slnečnú aktivitu v jeho fotosfére (slnečné škvrny) alebo sledovať nezabudnuteľné nebeské divadlo - čiastočné, prstencové alebo úplné zatmenie Slnka či tranzity planét popred slnečný disk. Slnečný filter bol testovaný nezávislou certifikačnou spoločnosťou a má CE certifikát. Tento hvezdársky ďalekohľad je tiež samozrejme možné používať na pozorovanie najmä Mesiaca, Mliečnej dráhy či jasnejších hviezdokôp a hmlovín, ale aj najbližších planét. S astro okulármi typu Kellner K-9mm a K-25mm a Barlow 2x šošovkou v balení je možné ich kombináciou docieliť zväčšenia 20x/40x/55x/111x. Optický tubus je postavený na veľmi jednoduchej azimutálnej montáži, ktorá umožní teleskopom pohybovať v smere hore-dole a doľava-doprava. Celú zostavu nesie ľahký hliníkový statív s nastaviteľnou výškou. Pre jednoduchšie vyhľadávanie objektov na nočnej oblohe je možné využiť LED hľadáčik s červeným bodom. Poskladanie teleskopu je nenáročné, rovnako ako jeho používanie, s príslušenstvom v balení je pripravený na okamžité pozorovanie. Chceli by ste si odfotiť čo práve vidíte v okulári svojho teleskopu? Fotoadaptér/držiak na mobil v balení umožní použiť váš vlastný mobil či smartfón a nafotiť s ním obrázky ako cez teleobjektív.

Obsah balenia: zrkadlový astro teleskop, hliníkový statív, slnečná fólia v rámiku, držiak na mobil, 2 okuláre (K-9mm, K-25mm), Barlow 2x šošovka, LED hľadáčik, AZ montáž, astronomický softvér

Hlavné využitie mesiac a planéty, slnko
Optický dizajn zrkadlový Newton
Velkosť objektívu 114 mm
Ohnisková vzdialenosť 500 mm
Relatívna svetelnosť f/4,4
Zväčšenie (využiteľné max.) 205x
Okuláre v balení 9 mm, 25 mm, Barlow 2x
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 1,21 arcsec
Viditeľná hviezdna veľkosť 20x, 40x, 55x, 111x
Montáž azimutálna montáž
Pohon montáže len manuálny
Hľadáčik LED
GPS prijímač nie
Statív hliník
Celková hmotnosť 3,5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Bresser GmbH je nemecký výrobca binokulárnych a monokulárnych ďalekohľadov, hvezdárskych ďalekohľadov či astronomických teleskopov, mikroskopov a lúp, ktorý úspešne pôsobí na európskom trhu od roku 1957 v duchu hesla kvalita za rozumnú cenu

Prírodovedecká optika značky Bresser je veľmi obľúbená medzi detskými aj dospelými bádateľmi a obdivovateľmi prírody a Vesmíru. Pozorovacie spektívy, ďalekohľady na hviezdy a študentské mikroskopy Bresser sú skvelými vyučovacími pomôckami na školách, univerzitných pracoviskách aj v laboratóriách.

Niekedy sa môžete stretnúť aj s nesprávnymi názvami tejto značky ako Breser alebo Breeser, správne je však len BRESSER (číta sa breser).