Teleskop Bresser MESSIER AR-80/640 AZ NANO

Kód: 4580640
€225 €187,50 bez DPH
Objednané

Hvezdársky ďalekohľad Bresser Messier AR-80/640 AZ NANO je krátkoohniskový šošovkový astro teleskop s 80mm achromatickým objektívom a 640mm ohniskom, určený pre začiatočníkov najmä na pozorovanie a nenáročné astrofotografovanie Mesiaca a blízkych planét.

Detailné informácie

Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Garancia bezpečného nákupu
Spoľahlivý obchod
Spoľahlivý obchod
Viac ako 29 rokov skúseností
Vrátenie tovaru do 30 dní
Vrátenie do 30 dní
Vrátenie tovaru do 30 dní

Podrobný popis

Teleskop Bresser MESSIER AR-80/640 AZ NANO 

Hvezdársky ďalekohľad Bresser Messier AR-80/640 AZ NANO je krátkoohniskový šošovkový astro teleskop s 80mm achromatickým objektívom a 640mm ohniskom, určený pre začiatočníkov najmä na pozorovanie a nenáročné astrofotografovanie Mesiaca a blízkych planét. 80mm objektív dokáže získať o 31% viac svetla ako 70mm šošovkový objektív, čo je pozorovateľný rozdiel prejavujúci sa v jasnejších obrazových detailoch. Krátke ohnisko teleskopu zase umožňuje širšie zorné pole a pozorovanie priestrannejších objektov ako sú napríklad otvorené hviezdokopy či Mliečna dráha. Tiež je možné pozorovať aj niektoré jasnejšie deep-sky objekty (hmloviny, hviezdokopy) a mnohé objekty obsiahnuté v Messierovom katalógu. S okulárom Super Ploessl 26mm v balení dosiahnete zväčšenie len cca 25x, maximálne prakticky využiteľné zväčšenie dosiahnuteľné s týmto teleskopom je 160x. K teleskopu preto odporúčame dokúpiť ďalšie 2-3ks okulárov pre dosiahnutie vyšších zväčšení. Vyhľadávanie objektov na nočnej oblohe vám uľahčí LED hľadáčik s červeným bodom. Pozorovanie objektov v pohodlnej polohe zabezpečí diagonálny hranol s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm). Teleskop je postavený na veľmi jednoducho ovládateľnej azimutálnej montáži Bresser NANO AZ so stabilným oceľovým statívom s plastovými prvkami. Montáž NANO AZ dokáže uniesť aj ľahšie zrkadlové alebo šošovkové optické tubusy s hmotnosťou pod 3,6kg vybavené univerzálnou Vixen-style lištou (napr. Bresser Messier AR-90S, AR-102S, AR-102XS alebo Explor Scientific 80mm ED-APO). Ďalekohľad je veľmi ľahko prenášateľný a tak vhodný na cestovanie. Dajú sa s ním robiť aj nenáročné snímky pozorovaných objektov s vlastným mobilom, a to pomocou držiaka/fotoadaptéra v balení alebo pripojiť CCD kameru alebo ľahšiu DSLR priamo na okulárový výťah, fotoadaptér je v balení, stačí dokúpiť T2 krúžok. 

Obsah balenia: optický tubus, 1,25in diagonálne zrkadlo, okulár SPL-26mm (1,25in), LED hľadáčik, oceľový statív, azimutálna montáž, fotoadaptér pre pripojenie DSLR (M42x0,75mm), smartfon adaptér, planetárny softvér, otočná mapa vesmíru

 

 

 

 

Hlavné využitie mesiac a planéty, pozemská príroda
Optický dizajn šošovkový achromat
Velkosť objektívu 80 mm
Ohnisková vzdialenosť 640 mm
Relatívna svetelnosť f/8
Zväčšenie (využiteľné max.) 160x
Zväčšenie s okulármi v balení 24x
Okuláre v balení 26 mm
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 1,76 arcsec
Montáž azimutálna montáž
Pohon montáže len manuálny
Hľadáčik LED
Statív hliník
Celková hmotnosť 5,3 kg

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Bresser GmbH je nemecký výrobca binokulárnych a monokulárnych ďalekohľadov, hvezdárskych ďalekohľadov či astronomických teleskopov, mikroskopov a lúp, ktorý úspešne pôsobí na európskom trhu od roku 1957 v duchu hesla kvalita za rozumnú cenu

Prírodovedecká optika značky Bresser je veľmi obľúbená medzi detskými aj dospelými bádateľmi a obdivovateľmi prírody a Vesmíru. Pozorovacie spektívy, ďalekohľady na hviezdy a študentské mikroskopy Bresser sú skvelými vyučovacími pomôckami na školách, univerzitných pracoviskách aj v laboratóriách.

Niekedy sa môžete stretnúť aj s nesprávnymi názvami tejto značky ako Breser alebo Breeser, správne je však len BRESSER (číta sa breser).