Okulár Explore Scientific 100° 9mm (2in)

Kód: 0218409
€310 €258,33 bez DPH
na objednávku

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Okulár Explore Scientific 100° 9mm (2in)

 

Okuláre Explore Scientific ES100 z dielne arizonskej firmy s enormným zdanlivým zorným poľom až neuveriteľných 100° na vás urobia dojem špičkovou kvalitou optického i mechanického prevedenia, dôsledkom čoho s týmito okulármi veľmi ľahko zabudnete na to, že sa pozeráte cez teleskop a budete sa cítiť akoby ste sa vznášali priamo vo vesmírnom priestore. Zdanlivo neobmedzené zorné pole týchto okulárov vskutku prináša nezabudnuteľný zážitok z pozorovania. 

Okuláre ES100 disponujú 9 optickými členmi a pri ich výrobe boli v kombinácii použité najmodernejšie materiály (Dense Crown, Light Crown, Dense Flint, Lanthanum) a špičkové antireflexné patentované vrstvenie EMD™, ktorého výsledkom je excelentne ostrý a kontrastný obraz do úplných okrajov zorného poľa. Okuláre sú veľmi dobre utesnené (vodotesné) a plnené dusíkom proti vnútornému zahmlievaniu, plesniam či prachu. Tubus okulárov je z poctivej nehrdzavejúcej ocele so stredovým pogumovaním pre komfortnú manipuláciu. Okuláre disponujú zvinovacími gumovými očnicami a vonkajším priemerom o veľkosti 2" (50,8 mm). Ide o okuláre - bežcov na dlhé trate, ktoré vám budú svojim kvalitným vyhotovením prinášať zážitky dlhé roky. 

 

Zhrnutie výsledkov testovania okulárov TeleVue Ethos a Explore Scientific ES100 uverejnených v magazíne Interstellarum Jún-Júl 2010.

Okuláre Explore Scientific ES100 a TeleVue Ethos sú pôsobivé majstrovské diela moderného dizajnu okulárov: 100° zdanlivé zorné pole (AFOV) poskytuje kedysi nedostupný pohľad do hlbokého Vesmíru bez obmedzení, zatiaľ čo planetárni pozorovatelia sú nadšení kontrastom a ostrosťou na najvyššej možnej úrovni. Pozorovateľ, ktorý sa cez jeden z týchto okulárov pozrie sa už nikdy neuspokojí s ničím menším – oba stoja za každý vynaložený cent. Najväčším prekvapením okulárov Explore Scientific ES100 je, že sa stali vážnym konkurentom okulárov TeleVue Ethos, ktoré sú len „o chlp" lepšie pokiaľ ide o očný reliéf a hmotnosť. Značný cenový rozdiel v prospech okulárov z dielne arizonského výrobcu Explore Scientific však vyvažuje tieto drobné rozdiely viac než dostatočne.

 

 TELEVUE ETHOS 
  EXPLORE SCIENTIFIC ES100  

+ enormné AFOV + enormné AFOV

+ vynikajúca ostrosť v optickej osi aj po okrajoch zorného poľa + vynikajúca ostrosť v optickej osi aj po okrajoch zorného poľa

+ komfortný očný reliéf + vodotesný a plnený dusíkom (proti zahmlievaniu zvnútra)

+ ergonomické gumové očnice + nižšia cena

+ nižšia hmotnosť + menšie skreslenie ako Ethos

-  mierne skreslenie - vyššia hmotnosť

- vysoká cena - menej vhodný pre pozorovateľov s okuliarmi

 

Typ antireflexných vrstievEMD™ (Enhanced Multi-Layer Deposition)

Hmotnosť596 g

Materiál – tubusnehrdzavejúca oceľ

Optické skloDense Crown, Light Crown, Dense Flint, Lanthanum

Optický systém(9 členov v 6 skupinách)

Vodotesnývodotesný a plnený dusíkom

Vzdialenosť výstupnej pupily12,5 mm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.