Okulár Explore Scientific 100° 5,5mm (2in)

Kód: 0218405
€310 €258,33 bez DPH
na objednávku

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Okulár Explore Scientific 100° 5,5mm (2in)

 

Okuláre z dielne arizonskej firmy s enormným zdanlivým zorným poľom až neuveriteľných 100°.

 

Okuláre Explore Scientific ES100 z dielne arizonskej firmy s enormným zdanlivým zorným poľom až neuveriteľných 100° na vás urobia dojem špičkovou kvalitou optického i mechanického prevedenia, dôsledkom čoho s týmito okulármi veľmi ľahko zabudnete na to, že sa pozeráte cez teleskop a budete sa cítiť akoby ste sa vznášali priamo vo vesmírnom priestore. Zdanlivo neobmedzené zorné pole týchto okulárov vskutku prináša nezabudnuteľný zážitok z pozorovania. Okuláre ES100 disponujú 9 optickými členmi a pri ich výrobe boli v kombinácii použité najmodernejšie materiály (Dense Crown, Light Crown, Dense Flint, Lanthanum) a špičkové antireflexné patentované vrstvenie EMD™, ktorého výsledkom je excelentne ostrý a kontrastný obraz do úplných okrajov zorného poľa. Okuláre sú veľmi dobre utesnené (vodotesné) a plnené dusíkom proti vnútornému zahmlievaniu, plesniam či prachu. Tubus okulárov je z poctivej nehrdzavejúcej ocele so stredovým pogumovaním pre komfortnú manipuláciu. Okuláre disponujú zvinovacími gumovými očnicami a vonkajším priemerom o veľkosti 2in (50,8 mm). Ide o okuláre - bežcov na dlhé trate, ktoré vám budú svojim kvalitným vyhotovením prinášať zážitky dlhé roky. 

Zhrnutie výsledkov testovania okulárov TeleVue Ethos a Explore Scientific 100° uverejnených v magazíne Interstellarum:

 

Okuláre Explore Scientific 100° a TeleVue Ethos sú pôsobivé majstrovské diela moderného dizajnu okulárov: 100° zdanlivé zorné pole (AFOV) poskytuje kedysi nedostupný pohľad do hlbokého Vesmíru bez obmedzení, zatiaľ čo planetárni pozorovatelia sú nadšení kontrastom a ostrosťou na najvyššej možnej úrovni. Pozorovateľ, ktorý sa cez jeden z týchto okulárov pozrie sa už nikdy neuspokojí s ničím menším – oba stoja za každý vynaložený cent. Najväčším prekvapením okulárov Explore Scientific ES100 je, že sa stali vážnym konkurentom okulárov TeleVue Ethos, ktoré sú len „o chlp" lepšie pokiaľ ide o očný reliéf a hmotnosť. Značný cenový rozdiel v prospech okulárov z dielne arizonského výrobcu Explore Scientific však vyvažuje tieto drobné rozdiely viac než dostatočne.

 

 

 

EXPLORE SCIENTIFIC 100°

TELEVUE Ethos

+enormné AFOV+enormné AFOV

+vynikajúca ostrosť v optickej osi aj po okrajoch zorného poľa+vynikajúca ostrosť v optickej osi aj po okrajoch zorného poľa

+vodotesný a plnený dusíkom/argónom (proti roseniu zvnútra)+komfortná dĺžka výstupnej pupily

+nižšia cena (300-770 € / ks)+ergonomické gumové očnice

+menšie skreslenie ako Ethos+nižšia hmotnosť

-vyššia hmotnosť-mierne skreslenie

-menej vhodný pre pozorovateľov s okuliarmi-vysoká cena (600-900 € / ks)

   

 

 

 

0218425-explore-scientific-okular-100-25 televue-ethos-okular-ep-eth-21.0.jpg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.