Explore Scientific Filter hmlovinový CLS (2in)

Kód: 0310220
€84,50 €70,42 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Explore Scientific Filter hmlovinový CLS (2in)

 

Širokopásmový hmlovinový CLS filter Explore Scientific je určený pre vizuálne pozorovanie menej jasných objektov hlbokého Vesmíru (hmloviny, galaxie, hviezdokopy - skrátene DSO) v prostredí mierne znečistenom svetelným smogom (predmestia veľkých miest). Umelé osvetlenie (napr.pouličné lampy) sú jednou z vážnych prekážok sledovania takýchto objektov na nočnej oblohe, ktorá je v mestách a ich blízkosti nedostatočne tmavá, čo znemožňuje viditeľnosť objektov mimo našej slnečnej sústavy. V závislosti od objektu hlbokého Vesmíru sa dá významne zvýšiť kontrast. Hmlovinový filter Explore Scientific CLS využíva špecifické vlastnosti umelého osvetlenia, ktoré vyžaruje svetlo špecifických vlnových dĺžok (typické farby vysokotlakových či ortuťových žiariviek), toto svetlo dokáže blokovať a umožniť tak vyniknúť svetlu prichádzajúcemu zo vzdialených DSO objektov. Výsledok je úchvatný, odrazu je možné pozorovať DSO aj v lokalitách, kde by bez tohto CLS filtra nebeolo vidieť vôbec nič. Napríklad, v prímestských oblastiach nie je dobre vidieť ani väčšie DSO - veľkú špirálovú galaxiu Veterník (M101), emisnú hmlovinu v súhvezdí Labuť (NGC6992) alebo viac ako 1000 svetelných rokov vzdialenú planetárnu hmlovinu Činka (M27). S týmto hmlovinovým filtrom však uvidíte tieto objekty aj ich štruktúry. Ide o filter, ktorý by nemal chýbať vo výbave žiadneho vizuálneho pozorovateľa. Filter sa používa s okulármi s upínacím priemerom 2in (50,8mm). K hmlovinovým filtrom Explore Scientific sa vydávajú certifikáty individuálnych testov ako garancia ich prémiových vlastností.

 

Poznámka na záver, vo všeobecnosti sa dá povedať, že hmlovinové CLS filtre prepustia viac svetla, a teda nie sú tak vhodné do silne svetelne znečistených oblastí (veľké mestá) ako hmlovinové UHC filtre.

 

Dôležité upozornenie!!!

NIKDY nepoužívajte tento filter na pozorovanie Slnka alebo jeho okolia! Hrozí okamžité a nezvratné poškodenie zraku a teleskopu!

 

obr.php?a=gal_obr&id=1272

obr.php?a=gal_obr&id=1273

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.