DDoptics 8x50 Ultralight

Kód: 440120009
€247 €205,83 bez DPH
do 4 dní

Detailné informácie

Podrobný popis

 

 

DDoptics 8x50 Ultralight

 

  • Najnižšia hmotnosť
  • Otvorte most
  • Jemne nastaviteľný mechanizmus
  • Kovové očnice
  • Schmidt-Pechan hranoly
  • Vysoká vodotesnosť a plnenie dusíkom
  • Dobré rozlíšenie
  • Fázové a dielektrické povlakovanie

 

 

Ďalekohľad 8x50 Ultralight (NOVINKA! S dielektrikom!)

Od apríla 2016 sú v silnejšej 50 mm verzii k dispozícii aj univerzálne turistické a dalekohledy DDoptics a ďalekohľad so súmrakom. Dalekohledy v dizajne sú zvyčajne menej časté, pretože väčšina výrobcov sa zameriava na veľkosti s priemerom šošoviek 42 mm alebo ponúka 8x56 nočné ďalekohľady. Skvelý ďalekohľad 8x50 dokáže kombinovať mnoho pozitívnych funkcií. Tieto ďalekohľady sa teda môžu používať zvlášť dobre pri sledovaní vtákov v podmienkach s nízkym osvetlením, ako aj pri nočnom a súmraku. Ultralight 8x50 je prekvapivo jasný a dá sa používať takmer k poslednému svetlu a 799 g bežných svetelných bodov. Zorné pole väčšie ako 102 metrov je jasne lepšie ako väčšina ďalekohľadov v ďalekohľade Ultralight 8x50 od DDoptics.

Svetlý, malý, šikovný a výkonný, mal by to byť univerzálny turistický a hrací sklo. Vodotesný a robustný, musí byť samozrejme tiež ďalekohľad ďalekohľadu. A potom tento malý ďalekohľad je jednoducho krásny. Jeho otvorený mostík pozýva ruku, aby pevne zapadol okolo trubice a zabezpečila priľnavosť a pohodlie. Odrazy hranolov a šošoviek ďalekohľady Ultralight s priemerom objektívu 50 mm boli dokonca vybavené dielektrikom. To zaisťuje jasný a pohodlný obraz a keď nepotrebujete ďalekohľad, rýchlo zmizne v kapse plášťa. Ľahká váha len 799 g ďalekohľadu Ultralight nijako neruší. Najlepšia vec v ďalekohľade je však to, že sa vám to páči.

Ideálne na lov a pozorovanie vtákov aj pri pokročilom súmraku a noci
Či už v horách alebo na Severnom mori, či už na 15 stupňov mínus alebo na 45 stupňov v púšti. Vodotesné a dusíkom plnené ďalekohľady Ultralight 8x50 to všetko robia a stále je to dobrý obraz. Dalekohledy boli intenzívne testované v loveckom dome až do neskorej súmraku a noci, čo spôsobilo prekvapivo dobrú postavu. Takže v porovnaní s našim Night Hawk 8x56 Ergo úspešne až do neskorého súmraku udržiaval, pričom samozrejme s 8-násobným zväčšením reakcia veľmi uľahčila. Dalekohledy 8x56 mohli hrať výhodu v porovnaní s ďalekohľadom Ultralight 8x50 len vtedy, keď šiel smerom k poslednému ozvučeniu.

 

Cenová výkonnosť je veľmi dôležitá!
S ďalekohľadom Ultralight 8x50 ponúkame optiku, ktorá môže byť skutočne čokoľvek, čo by ste mali od takej nízkej hmotnosti očakávať. V dalekohľade tejto cenovej triedy sa zriedka nachádza aj otvorený most. Zorné pole väčšie ako 102 metrov a presvedčivé rozlíšenie sa nedosahuje ani dvojnásobným drahým ďalekohľadom. Zhrnuté, ďalekohľady Ultralight 8x50 sú jedným z najmodernejších ďalekohľadov s vynikajúcou optikou.

 

Robustný dizajn pre tvrdé vonkajšie použitie
Jednotlivé rúrky sú vyrobené z veľmi tvrdého a odolného polykarbonátu. Vo všetkých kritických bodoch, napr. Používajú sa očnice alebo kovové zliatiny.

 

Jemná mechanika
Zaostrovacie koliesko beží voľne a bez hry. Nie príliš tvrdé a nie príliš mäkké a má byť jemne a účelne prevedené do "zaostrovacieho bodu". Dioptér, ktorý je možné ovládať pod pravým okulárom, môže byť nastavený čistým a presným spôsobom. Okulár ponúka štyri jasné "rastrové" kroky, ktoré umožňujú nositeľom okuliarov aj "neosobným nositeľom" nastaviť čo najlepšie a pohodlnejšie obočie.

 

 

doplňujúce informácie

všeobecne
Hmotnosť 799 g
Dodacia lehota 2-3 dni

 


Technické detaily
Hmotnosť 799 g
zväčšenie 8
Cieľ Ø v mm 50
Výstupná žiačka Ø v mm 6.2
Zorné pole 1000m 102
Zorné pole 1094yd Nie
Uhol pohľadu (°) 6,0
Očitý svedok TwistUp metal
Typ hranola Schmidt Pechan
Hranoly zrkadlové dielektrické 52S
Odmena objektívu FMC H5
Raindefender neplatí RNP
Okulár: šošovky / skupiny 4/3
Objektív: šošovky / skupiny 3/2
Materiál puzdra polykarbonát
telo výstuž guma
Vzdialenosť oka okulár v mm 17
Okulár okulára Áno
Detailný záber od 3 metrov
Dioptrickej korekcie doprava
Kompenzácia dioptrií +/- 3
Intenzita svetla 39,06
Daemmerungszahl 20
Dusík naplnený Yes
Vodotesnosť (hĺbka / min.) 50 cm
Rozmery h / h / t v mm 172x135x58

 


dodávka
Remienok z Niggeloh 0 kusov
Fernglastasche 1 kusy
Ochranné kryty šošovky 1 pár
Ochranné uzávery okulára 1 kus
Utierka na čistenie 1 kus

Dodatočné parametre

Kategória: DDoptics
Záruka: 30 ročná záruka

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.