DDoptics 12x50 Ultralight

Kód: 440120006
€249 €207,50 bez DPH
do 4 dní

Detailné informácie

Podrobný popis

 

 

DDoptics 12x50 Ultralight 

 

  • Najnižšia hmotnosť
  • Otvorte most
  • Jemne nastaviteľný mechanizmus
  • Kovové očnice
  • Schmidt-Pechan hranoly
  • Vysoká vodotesnosť a plnenie dusíkom
  • Dobré rozlíšenie
  • Fázové a dielektrické povlakovanie

 

Dalekohled 12x50 Ultralight (NOVINKA s dielektrikom)

Od apríla 2016 sú v silnejšej 50 mm verzii k dispozícii aj univerzálne turistické a dalekohledy DDoptics a ďalekohľad so súmrakom. Ďalekohľady vo verziách 10x50 a 12x50 sú zvyčajne menej časté, keďže väčšina výrobcov sa sústreďuje na priemer šošoviek 42 mm alebo ponúka ďalekohľad s dĺžkou 8x56. Skvelé ďalekohľady 12x50 dokážu kombinovať mnoho pozitívnych funkcií. To umožňuje používať tieto ďalekohľady zvlášť dobre pri pozorovaní vtákov v podmienkach s nízkym osvetlením, ako aj v nočných a súmrakových strážach. Ultralight 12x50 je prekvapivo jasný a môže byť použitý takmer na poslednú streľbu a 789 g nízkej hmotnosti. Vekové pole s dĺžkou viac ako 86 metrov je jednoznačne lepšie ako väčšina ďalekohľady 12x50 na trhu s ďalekohľadom Ultralight 12x50 z DDoptics.

Svetlý, malý, šikovný a výkonný, mal by to byť univerzálny turistický a hrací sklo. Vodotesný a robustný, musí byť samozrejme tiež ďalekohľad ďalekohľadu. A potom tento malý ďalekohľad je jednoducho krásny. Jeho otvorený mostík pozýva ruku, aby pevne zapadol okolo trubice a zabezpečila priľnavosť a pohodlie. Odrazy hranolov a šošoviek ďalekohľady Ultralight s priemerom objektívu 50 mm boli dokonca vybavené dielektrikom. To zaisťuje jasný a pohodlný obraz a keď nepotrebujete ďalekohľad, rýchlo zmizne v kapse plášťa. Ľahká váha len 789 g ďalekohľadu Ultralight nijako neruší. Najlepšia vec v ďalekohľade je však to, že sa vám to páči.

 

Ideálne na lov a pozorovanie vtákov aj pri pokročilom súmraku a noci
Či už v horách alebo na Severnom mori, či už na 15 stupňov mínus alebo na 45 stupňov v púšti. Vodotesné a dusíkom naplnené ďalekohľady Ultralight 12x50 jednoducho robia všetko s dobrým obrazom. Dalekohledy boli intenzívne testované v loveckom dome až do neskorej súmraku a noci, čo spôsobilo prekvapivo dobrú postavu. Takže v porovnaní s našim Night Hawk 8x56 Ergo úspešne až do neskorého súmraku zachoval, pričom samozrejme s 12x zväčšením reakcia veľmi uľahčila. Dalekohledy s rozmermi 8x56 mohli hrať výhodu v porovnaní s ďalekohľadom Ultralight 12x50 len vtedy, keď šiel smerom k poslednému ozvučeniu.

 

Cenová výkonnosť je veľmi dôležitá!
S ďalekohľadom Ultralight 12x50 ponúkame optiku, ktorá môže byť skutočne čokoľvek, čo by ste mali od takej nízkej hmotnosti očakávať. V dalekohľade tejto cenovej triedy sa zriedka nachádza aj otvorený most. Zorné pole väčšie ako 86 metrov a presvedčivé rozlíšenie sa nedosahuje aj dvojitým drahým ďalekohľadom. Celkovo je binokulárny Ultralight 12x50 jedným z najmodernejších ďalekohľadov s vynikajúcou optikou.

 

Robustný dizajn pre tvrdé vonkajšie použitie
Jednotlivé rúrky sú vyrobené z veľmi tvrdého a odolného polykarbonátu. Vo všetkých kritických bodoch, napr. Používajú sa očnice alebo kovové zliatiny.

 

Jemná mechanika
Zaostrovacie koliesko beží voľne a bez hry. Nie príliš tvrdé a nie príliš mäkké a má byť jemne a účelne prevedené do "zaostrovacieho bodu". Dioptér, ktorý je možné ovládať pod pravým okulárom, môže byť nastavený čistým a presným spôsobom. Okulár ponúka štyri jasné "rastrové" kroky, ktoré umožňujú nositeľom okuliarov aj "neosobným nositeľom" nastaviť čo najlepšie a pohodlnejšie obočie.

 

 

doplňujúce informácie

 

všeobecne
Hmotnosť 789 g
Dodacia lehota 2-3 dni


Technické detaily
Hmotnosť 789 g
zväčšenie 12
Cieľ Ø v mm 50
Výstup žiaka Ø v mm 4,17
Zorné pole
Zorné pole 1094yd Nie
Uhol pohľadu (°) 5
Očitý svedok TwistUp metal
Typ hranola Schmidt Pechan
Hranoly zrkadlové dielektrické 52S
Odmena objektívu FMC H5
Raindefender neplatí RNP
Okulár: šošovky / skupiny 4/3
Objektív: šošovky / skupiny 3/2
Materiál puzdra polykarbonát
telo výstuž guma
Okulár v mm 16
Okulár okulára Áno
Detailný záber od 3 metrov
Dioptrickej korekcie doprava
Kompenzácia dioptrií +/- 3
Intenzita svetla 17.36
Daemmerungszahl 24.9
Dusík naplnený Yes
Vodotesnosť (hĺbka / min.) 50 cm
Rozmery h / h / t v mm 168x135x58


dodávka
Remienok z Niggeloh 0 kusov
Fernglastasche 1 kusy
Ochranné kryty šošovky 1 pár
Ochranné uzávery okulára 1 kus
Utierka na čistenie 1 kus

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: DDoptics
Záruka: 30 ročná záruka

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.