Teleskop Bresser MESSIER DOBSON 5in

Kód: 4716413
€245 €204,17 bez DPH
Skladom

DOBSON 5in

Detailné informácie

Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Garancia bezpečného nákupu
Spoľahlivý obchod
Spoľahlivý obchod
Viac ako 29 rokov skúseností
Vrátenie tovaru do 30 dní
Vrátenie do 30 dní
Vrátenie tovaru do 30 dní

Podrobný popis

Teleskop Bresser MESSIER DOBSON 5in 

130mm parabolické zrkadlo, DLO optika, tubus aj na rovníkovú montáž 

Hvezdársky ďalekohľad Bresser Messier Dobson 5in je zrkadlový astro teleskop typu Newton s priemerom objektívu 130mm, ohniskom 650mm a svetelnosťou f/5. Teleskop je vybavený kvalitným parabolickým hlavným zrkadlom, ktoré dosahuje oveľa lepšiu ostrosť a kontrast výsledného obrazu ako ďalekohľady s obyčajným guľovým zrkadlom.

Kvalitná optika spĺňajúca difrakčný limit (Diffraction Limited Optics) zaručuje detailný, ostrý a kontrastný obraz (Strehl index >0,8). Veľkosť sekundárneho zrkadla je 47mm. Napriek svojej nízkej cene tento teleskop svojim univerzálnym využitím a kvalitou konkuruje aj oveľa drahším astro ďalekohľadom. Hlavnou prednosťou je rýchlosť zostavenia a jednoduchosť používania teleskopu. Tento malý teleskop, vhodný aj na cestovanie, so základňou typu Dobson je pripravený z výroby a po vytiahnutí z krabice ho jednoducho postavíte na stôl vo svojej záhrade a v priebehu niekoľkých minút môžete pozorovať. S krátkoohniskovým teleskopom Bresser Messier Dobson 5in sa vďaka jeho širšiemu zornému poľu a 130mm objektívu nemusíte obmedzovať len na pozorovanie Mesiaca a jasných planét, uvidíte aj jasnejšie deep-sky objekty ako sú hmloviny, galaxie, guľové či otvorené hviezdokopy. Teleskop je vybavený LED hľadáčikom na jednoduchšie vyhľadávanie objektov nočnej oblohy. V balení nájdete aj 2 okuláre typu Kellner s ohniskami 9mm a 25mm a s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm), s ktorými dosiahnete výsledné zväčšenie 26x a 72x. Maximálne prakticky využiteľné zväčšenie teleskopu je cca 260x. Zaostrovací mechanizmus teleskopu je jednoduchý hrebeňový s výstupom pre 1,25in (31,7mm) príslušenstvo. 

Mesačný filter dodávaný s teleskopom vám umožní vidieť obrazové detaily na povrchu Mesiaca, ktoré by inak zanikli v jeho jase. Ďalekohľad je vybavený aj kompasom a vodováhou pre jeho ľahšiu orientáciu v priestore. Optický tubus je uchytený v obručiach, v ktorých je možné ním otáčať a nájsť tak správnu pozorovaciu pozíciu či ho jednoducho vyvážiť. Ďalšou inováciou, ktorú ocení každý astro amatér je možnosť v priebehu pár minút tubus vybrať z Dobsonovej základne a jednoducho pripojiť k rovníkovej montáži pre astrofotografovanie.

Obsah balenia: optický tubus, obruče a lišta, Dobson základňa, 2ks okuláre Kellner (9mm, 25mm), mesačný filter, LED hľadáčik

  

Technické údaje: 

Hlavné využitiemesiac a planéty, hmloviny a galaxie

Optický dizajnzrkadlový Newton

Velkosť objektívu130 mm

Ohnisková vzdialenosť650 mm

Relatívna svetelnosťf/5

Zväčšenie (využiteľné max.)260x

Zväčšenie s okulármi v balení26x, 72x

Okuláre v balení9 mm, 25 mm

Upínací priemer okulárov1,25 in (31,7 mm)

Teoretická rozlišovacia schopnosť1,06 arcsec

Montážazimutálna montáž Dobson

Pohon montáželen manuálny

HľadáčikLED

Rozmery OTA15 x 15 x 61 cm

Hmotnosť OTA3,1 kg

Celková hmotnosť6,6 kg

 

 

 

 

 

Bresser MESSIER DOBSON 5in

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Bresser GmbH je nemecký výrobca binokulárnych a monokulárnych ďalekohľadov, hvezdárskych ďalekohľadov či astronomických teleskopov, mikroskopov a lúp, ktorý úspešne pôsobí na európskom trhu od roku 1957 v duchu hesla kvalita za rozumnú cenu

Prírodovedecká optika značky Bresser je veľmi obľúbená medzi detskými aj dospelými bádateľmi a obdivovateľmi prírody a Vesmíru. Pozorovacie spektívy, ďalekohľady na hviezdy a študentské mikroskopy Bresser sú skvelými vyučovacími pomôckami na školách, univerzitných pracoviskách aj v laboratóriách.

Niekedy sa môžete stretnúť aj s nesprávnymi názvami tejto značky ako Breser alebo Breeser, správne je však len BRESSER (číta sa breser).