Teleskop Bresser MESSIER AR-90L/1200 EXOS-1

Kód: 4790127
€398 €331,67 bez DPH
na objednávku

Teleskop Bresser MESSIER AR-90L/1200 EXOS-1

Detailné informácie

Bezpečný nákup
Bezpečný nákup
Garancia bezpečného nákupu
Spoľahlivý obchod
Spoľahlivý obchod
Viac ako 29 rokov skúseností
Vrátenie tovaru do 30 dní
Vrátenie do 30 dní
Vrátenie tovaru do 30 dní

Podrobný popis

Teleskop Bresser MESSIER AR-90L/1200 EXOS-1

90mm šošovkový objektív, okulár Super Plössl, rovníková montáž EQ-4, oceľový statív

Astro teleskop Bresser Messier AR-90L/1200 EXOS-1 je achromatický šošovkový hvezdársky ďalekohľad s 90mm objektívom a dlhým 1200mm ohniskom na paralaktickej montáži EXOS-1. Tento veľmi populárny astro teleskop je určený pre začiatočníkov s vyššími nárokmi na celkovú kvalitu prístroja. Ďalekohľad sa vzhľadom na svoje dlhé ohnisko hodí najmä pre vizuálne planetárne pozorovania - pozorovanie mesačného terminátora, bielych polárnych čiapočiek na Marse, Saturnovu Veľkú červenú škvrnu, Cassiniho medzeru v Saturnových prstencoch.

Achromatický refraktor s extra dlhým ohniskom a so svetelnosťou f/13,3 podáva extra ostrý a kontrastný obraz Mesiaca a planét v našej slnečnej sústave s minimálnou farebnou chybou. Pozorovať bude možné aj niektoré jasnejšie objekty hlbokého Vesmíru (napr. Veľká hmlovina v Orióne). Optický hľadáčik 6x30mm s veľkým zorným poľom uľahčí vyhľadávanie objektov na nočnej oblohe. S teleskopom v balení nájdete aj okulár Super Plössl 26mm s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm) a zdanlivým zorným poľom 52°, s ktorým dosiahnete zväčšenie 46x. Maximálne užitočné zväčšenie hvezdárskeho ďalekohľadu je približne 180x. Zväčšenie je možné meniť pomocou okulárov s rôznymi ohniskami, prípadne ich kombináciou s Barlow šošovkami, ktoré niekoľkokrát znásobia výsledné zväčšenie, odporúčané okuláre nájdete nižšie v sekcii voliteľné príslušenstvo pod obrázkovou galériou. Okulárový výťah s 1,25in (31,7mm) výstupom a s hrebeňovým systémom má pomerne hladký a súvislý chod. K montáži je optický tubus prichytený pevnou montážnou obručou s univerzálnou 44mm lištou. Celková dĺžka optického tubusu je 132cm.

Skvelá nemecká paralaktická montáž Bresser EXOS-1 (ekvivalent EQ4) s nosnosťou do 7kg, je navrhnutá najmä pre potreby vizuálneho pozorovania. Rovníková montáž s ručnými ovládačmi jemného posuvu na stabilnom oceľovom statíve zabezpečuje presný chod optického tubusu za pozorovanými objektmi a výbornú stabilitu obrazu pri manipulácii s teleskopom, napríklad pri zaostrovaní, ručnom sledovaní objektov, pozorovaní vo vetre. K montáži je možné pripojiť tzv. hodinový stroj, teda motorček v hodinovej osi pre komfortné automatické udržiavanie pozorovaného objektu v zornom poli okulára. Paralaktická montáž je postavená na veľmi pevnom a stabilnom statíve s nastaviteľnou výškou z nehrdzavejúcej ocele. Všetky diely spájajúce montáž so statívom sú kovové a predurčené na dlhú životnosť. Montáž Bresser EXOS-1 je štandardne vybavená vstavanou vodováhou pre jednoduché nastavenie teleskopu do vodorovnej polohy, statívovou táckou pre odkladanie príslušenstva a násadou pre protizávažia.

Obsah balenia: optický tubus, oceľový statív, rovníková montáž EXOS-1, okulár Super Plössl 26mm, optický hľadáčik 6x30mm, 1,25in diagonálne zrkadlo, protizávažie 2kg, mapa Mesiaca, planetárny softvér

Hlavné využitie mesiac a planéty
Optický dizajn šošovkový achromat
Velkosť objektívu 90 mm
Ohnisková vzdialenosť 1200 mm
Relatívna svetelnosť f/13,3
Zväčšenie (využiteľné max.) 180x
Zväčšenie s okulármi v balení 46x
Okuláre v balení 26 mm
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 1,53 arcsec
Montáž paralaktická montáž
Pohon montáže len manuálny, voliteľné automatické sledovanie
Hľadáčik optický
Statív oceľ
Rozmery OTA dĺžka 132 cm
Hmotnosť OTA 2,8 kg
Celková hmotnosť 14,7 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Bresser GmbH je nemecký výrobca binokulárnych a monokulárnych ďalekohľadov, hvezdárskych ďalekohľadov či astronomických teleskopov, mikroskopov a lúp, ktorý úspešne pôsobí na európskom trhu od roku 1957 v duchu hesla kvalita za rozumnú cenu

Prírodovedecká optika značky Bresser je veľmi obľúbená medzi detskými aj dospelými bádateľmi a obdivovateľmi prírody a Vesmíru. Pozorovacie spektívy, ďalekohľady na hviezdy a študentské mikroskopy Bresser sú skvelými vyučovacími pomôckami na školách, univerzitných pracoviskách aj v laboratóriách.

Niekedy sa môžete stretnúť aj s nesprávnymi názvami tejto značky ako Breser alebo Breeser, správne je však len BRESSER (číta sa breser).