testo 308 prístroj na meranie sadzového čísla + taška a sieťový adaptér

Kód: 0563 3080
ZADARMOZADARMO
testo 308 prístroj na meranie sadzového čísla + taška a sieťový adaptér
€645 €537,50 bez DPH
Skladom

testo 308

Detailné informácie

Podrobný popis

 

testo 308 prístroj na meranie sadzového čísla + taška a sieťový adaptér

Rýchle, jednoduché meranie sadzového čísla: zoznámte sa s testo 308. Namiesto manuálneho alebo poloautomatického merania tu využijete technický pokrok: prístroj nameranie sadzového čísla meria sadzové číslo digitálne a zjednodušuje tak dokumentáciu.
 

  • Plne automatické meranie sadzového čísla
  • Užívateľsky príjemná navigácia v menu, prehľadný displej s podsvietením pomocou LED diód, jednoduchá výmena rolky s filtrom
  • Schválené TÜV
  • Voliteľne možnosť priamej tlače výsledkov merania

Podľa DIN 51402 časť 1 je sadzové číslo u olejových zariadení s odparovacími a žltými horákmi obmedzené na stupeň 1, príp. 2 a v zásade platí: čím menej sadzí, tým lepšie spaľovanie olejového kotla. Preto patrí meranie sadzového čísla k základným úlohám vo vykurovacej technike.

Čo ponúka prístroj na meranie sadzového čísla testo 308 

S manuálnym alebo poloautomatickým systémom merania je meranie sadzového čísla časovo náročná a čiastočne dokonca nepresná a ťažko dokumentovateľná úloha. S digitálnym prístrojom na meranie sadzovéhočísla oproti tomu zabijete niekoľko múch jednou ranou:
Prístroj na meranie sadzového čísla testo 308 meria sadzové číslo podľa starej, manuálnej metódy – pomocou testovania filtrom – ale plne automaticky. Vyhodnocovanie naviac prebieha digitálne a je preto nanajvýš časovo úsporné, keďže je možné výsledok úplne jednoducho odčítať na veľkom, podsvietenom displeji.

Naviac môžete výsledok merania v prípadr potreby vytlačiť na mieste pomocou voliteľne objednanej rýchlotlačiarne s infračerveným rozhraním – a tým zároveň spracovať rýchlu a jednoduchú dokumentáciu.

Aplikácie:
Meranie sadzového čísla je dôležitým a v mnohých štátoch pevne zakotveným meraným parametrom. Uskutočňuje sa u olejových horákov pred meraním komínovej straty a CO/CO2. Sadzové číslo je dôležitým ukazovateľom kvality spaľovania olejového horáku. Čím je sadzí menej, tým lepšie je spaľovanie. Sadze, čierna pevná látka, sa skladajú z 99,5% uhlíka. Zaťaženie spalín sadzami sa určuje podľa stupna začernenia meracieho miesta na bielom filtračnom papieri. Pomocou odberovej sondy sa cez filtračný papirr z dymovodu pomocou ručne ovládanej pumpy alebo poloautomaticky elektronickým meracím prístrojom odoberie presne definované množstvo spalín (1,63 l). Následne sa porovná sfarbenie filtračného papiera s 10 sivými odtieňmi sadzovej stupnice. Toto meranie sa uskutoční trikrát, vypočíta sa priemerná hodnota a tá sa porovná s maximálnym prípustným sadzovým číslom, ktoré výrazne ovplyvňuje prevádzkyschopnosť olejového vykurovacieho systému. Začernené miesto na filtri je naviac možné na okraji pokvapkať acetónom, pre kontrolu prítomnosti olejových derivátov. Ak sa sadze sfarbia do nažltlej farby, znamená to prítomnosť olejových derivátov.


Obsah dodávky:
Prístroj na meranie sadzového čísla testo 308 vrátane akubatérie, tašky, sieťového adaptéra a kalibračného protokolu z výroby.*

*V zmysle paragrafu 505/90 zbierky zákona o metrológii v platnom znení sa nejedná o kalibračný list.

 

 

Fotodióda

Merací rozsah0 ...6

Presnosť± 0,2

Rozlíšenie0,1

Technické údaje

RozhranieIR/IRDA, Bluetooth

Trieda krytiaIP40

Záruka2 roky

Prevádzková teplota0 … +40 °C

Skladovacia teplota-20 … +50 °C

Typ batérielithium-ionový akumulátor, 2600 mA

Hmotnosť600g

Rozmery270 x 63 x 120 mm

Typ sondy/senzorafotodióda

Displejsegmentový displej s LED podsvietením

 

 

 

blob-308x308.png

blob%20(3)-308x308.pngblob%20(1)-308x308.pngblob%20(2)-308x308.png

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

TESTO - Profesionálne meracie prístroje

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie