Teleskop Meade ETX90 Observer

Kód: 205004
€647 €539,17 bez DPH
na objednávku

Teleskop Meade ETX90 Observer

Detailné informácie

Podrobný popis

Teleskop Meade ETX90 Observer

Astro teleskop Meade ETX90 Observer - už 20 rokov prinášajú teleskopy Meade ETX nováčikom kvalitu, výkon a nové funkcie - vo svojom novom šate je teleskop kompaktný, ľahko prenášateľný, robotizovaný astronomický ďalekohľad zrkadlovo-šošovkovej optickej konštrukcie Maksutov-Cassegrain s 90mm objektívom a dlhým 1250mm ohniskom. Pre svoju bohatú výbavu a celkové prevedenie a univerzálne využitie ho zaradil astro magazín Sky & Telescope do tohtoročného zoznamu horúcich astro produktov, Sky & Telescope Hot Product 2017.

GOTO teleskop Meade ETX90 Observer automaticky vyhľadáva aj sleduje vybrané objekty. Potrebujete nájsť dobre ukrytú galaxiu? Jednoducho stlačte tlačidlo na ručnom ovládači AudioStar, ktorý si pamätá údaje o polohe 30-tisíc objektov nočnej oblohy a vďaka zabudovanému reproduktoru vám podá aj informácie o sledovaných objektoch (len v angličtine). Rovnako jednoducho nájdete i všetky planéty, hviezdy, hmloviny a ďalšie zázraky nočnej oblohy. Stačí vybrať ľubovoľný objekt, ktorý chcete pozorovať, stlačiť tlačidlo a AudioStar automaticky zabezpečí správne nasmerovanie teleskopu a hľadaný objekt vám ponúkne v zornom poli okulára. 

Meade EXT90 Observer podáva čistý, excelentne kontrastný a bodový obraz hviezd, je ideálny na pozorovanie Mesiaca a planét v našej slnečnej sústave pri vysokých zväčšeniach, využitie však nájde aj pri porozovaní deep-sky objektov (hmloviny, galaxie, hviezdokopy) či pozemských cieľov. Optika ďalekohľadu je opatrená špeciálnym antireflexným vrtsvením UHTC (Ultra High Transmission Coatings), ktoré zabezpečuje maximálny prenos svetla optickou sústavou, jasný a vysoko kontrastný obraz. Planetárne okuláre Meade Super Plössl s ohniskami 26mm a 9,7mm s týmto teleskopom poskytujú zväčšenie 48x a 129x. Reflexný LED Red-dot hľadáčik s červeným bodom vám uľahčí zameriavanie a vyhľadávanie objektov na nočnej oblohe. Teleskop je ideálny na cestovanie, vidlicovú montáž s optickým tubusom a drobným príslušenstvom v sekunde zbalíte do pevného kufra, ktorý sa dodáva spolu s teleskopom alebo do štýlového polstrovaného batohu (voliteľné príslušenstvo). Vidlicová montáž s dvama ramenami je stabilnejšia, presnejšia a má dlhšiu životnosť ako jednoduchšie jednoramenné vidlicové montáže podobnej konštrukcie. Spolu s teleskopom sa dodáva stabilný pochrómovaný oceľový statív so zabudovaným rovníkovým klinom pre astrofotografické účely. K statívu je v balení nylonová taška vo farbách a s logom spoločnosti Meade Instruments uspôsobená na jeho pohodlné prenášanie. Teleskop môže byť napájaný z batérií alebo pomocou napájacieho zdroja z elektrickej siete (nie sú v balení). Ďalekohľad je vybavený vodováhou a kompasom pre jednoduchšie vyváženie teleskopu v teréne. Novinkou je odnímateľný optický tubus s dovetail lištou v štýle Vixen, ktorý je po vyňatí z vidlice možné použiť aj s inými montážami či statívmi, čo určite poteší aj milovníkov prírody, nakoľko teleskopy sa dajú, s použitím voliteľného diagonálneho hranola so vzpriameným obrazom, využiť aj na pozorovanie pozemských cieľov. Teleskopy Meade EXT90 disponujú preklápacím zrkadlovým systémom, ktorý umožňuje pozorovanie pod pravým uhlom alebo fotografovanie. Na zadnej strane tubusu je otvor so závitom pre pripojenie DSLR fotoaparátu, k čomu budete potrebovať voliteľný fotoadaptér a T2 krúžok pre konkrétny typ fotoaparátu. S využitím (D)SLR alebo špeciálnej planetárnej kamery sa dajú vytvoriť krásne snímky povrchu Mesiaca alebo planét.

Obsah balenia: optický tubus, okuláre Super Plössl 9,7mm a 26mm (1,25in), vidlicová robotizovaná montáž, ručný ovládač AudioStar, oceľový statív s taškou, kufor pre teleskop, vodováha s kompasom, DVD s planetárnym softvérom

Hlavné využitie astrofotografia, mesiac a planéty, hmloviny a galaxie, pozemská príroda
Optický dizajn Maksutov-Cassegrain
Velkosť objektívu 90 mm
Ohnisková vzdialenosť 1250 mm
Relatívna svetelnosť f/13,9
Zväčšenie (využiteľné max.) 180x
Zväčšenie s okulármi v balení 48x, 129x
Okuláre v balení 26 mm, 9,7 mm
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 1,3 arcsec
Viditeľná hviezdna veľkosť 11,7 mag
Montáž azimutálna montáž
Pohon montáže GOTO automatické vyhľadávanie a sledovanie
Hľadáčik LED
GPS prijímač nie
Statív oceľ
Napájanie batérie, napájací zdroj
Hmotnosť OTA 4,3 kg
Celková hmotnosť 8,7 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: