Teleskop Meade ETX80 Observer

Kód: 205002
€427 €355,83 bez DPH
na objednávku

Teleskop Meade ETX80 Observer

Detailné informácie

Podrobný popis

Teleskop Meade ETX80 Observer

Astro teleskop Meade ETX80 Observer - už 20 rokov prinášajú teleskopy Meade ETX nováčikom kvalitu, výkon a nové funkcie - vo svojom novom šate je teleskop kompaktný, ľahko prenášateľný, robotizovaný astronomický ďalekohľad s 80mm achromatickým objektívom a krátkym 400mm ohniskom. 

GOTO teleskop Meade ETX80 Observer automaticky vyhľadáva aj sleduje vybrané objekty. Potrebujete nájsť dobre ukrytú galaxiu? Jednoducho stlačte tlačidlo na ručnom ovládači AudioStar, ktorý si pamätá údaje o polohe 30-tisíc objektov nočnej oblohy a vďaka zabudovanému reproduktoru vám podá aj informácie o sledovaných objektoch (len v angličtine). Rovnako jednoducho nájdete i všetky planéty, hviezdy, hmloviny a ďalšie zázraky nočnej oblohy. Stačí vybrať ľubovoľný objekt, ktorý chcete pozorovať, stlačiť tlačidlo a AudioStar automaticky zabezpečí správne nasmerovanie teleskopu a hľadaný objekt vám ponúkne v zornom poli okulára. 

Meade EXT80 Observer podáva jasný a kontrastný obraz, je ideálny na pozorovanie Mesiaca a planét v našej slnečnej sústave, využitie však nájde aj pri porozovaní jasnejších deep-sky objektov (hmloviny, galaxie, hviezdokopy) či pozemských cieľov. Optika ďalekohľadu disponuje viacnásobnými antireflexnými vrstvami (Multic Coated - MC), ktoré zabezpečujú lepší kontrast obrazu. Planetárne okuláre Meade Super Plössl s ohniskami 26mm a 9,7mm a upínacím priemerom 1,25in s týmto teleskopom poskytujú zväčšenie 15x a 41x. Vďaka možnosti využitia zabudovanej Barlow 2x šošovky, ktorú je možné podľa potreby zapojiť alebo odpojiť jednoduchým preklápacím systémom, je možné tieto hodnoty zväčšenia zdvojnásobiť. Reflexný LED Red-dot hľadáčik s červeným bodom vám uľahčí zameriavanie a vyhľadávanie objektov na nočnej oblohe.

Teleskop je ideálny na cestovanie, vidlicovú montáž s optickým tubusom a drobným príslušenstvom v sekunde zbalíte do štýlového polstrovaného batohu v balení. Vidlicová montáž s dvama ramenami je stabilnejšia, presnejšia a má dlhšiu životnosť ako jednoduchšie jednoramenné vidlicové montáže podobnej konštrukcie. Spolu s teleskopom sa dodáva ľahký no stabilný hliníkový statív. Teleskop môže byť napájaný z batérií alebo pomocou napájacieho zdroja z elektrickej siete (nie sú v balení). Ďalekohľad je vybavený vodováhou a kompasom pre jednoduchšie vyváženie teleskopu v teréne. Novinkou je odnímateľný optický tubus s dovetail lištou v štýle Vixen, ktorý je po vyňatí z vidlice možné použiť aj s inými montážami či statívmi, čo určite poteší aj milovníkov prírody, nakoľko teleskop sa dá využiť aj na pozorovanie pozemských cieľov. V balení nájdete aj rosnicu pre zamedzenie zarosenia objektívu a proti nežiadúcemu bočnému svetlu. Teleskopy Meade EXT80 disponujú preklápacím zrkadlovým systémom, ktorý umožňuje pozorovanie pod pravým uhlom alebo fotografovanie. Na zadnej strane tubusu je otvor so závitom pre pripojenie DSLR fotoaparátu, k čomu budete potrebovať voliteľný fotoadaptér a T2 krúžok pre konkrétny typ fotoaparátu. S využitím (D)SLR alebo špeciálnej planetárnej kamery sa dajú vytvoriť krásne snímky povrchu Mesiaca alebo planét.

Obsah balenia: optický tubus, okuláre Super Plössl 9,7mm a 26mm (1,25in), Barlow 2x šošovka, vidlicová robotizovaná montáž, ručný ovládač AudioStar, hliníkový statív, batoh pre teleskop, objektívová rosnica, vodováha s kompasom, DVD s planetárnym softvérom

Hlavné využitie mesiac a planéty, pozemská príroda
Optický dizajn šošovkový achromat
Velkosť objektívu 80 mm
Ohnisková vzdialenosť 400 mm
Relatívna svetelnosť f/5
Zväčšenie (využiteľné max.) 160x
Zväčšenie s okulármi v balení 15x, 30x, 41x, 82x
Okuláre v balení 26 mm, Barlow 2x, 9,7 mm
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 1,6 arcsec
Viditeľná hviezdna veľkosť 11,5 mag
Montáž azimutálna montáž
Pohon montáže GOTO automatické vyhľadávanie a sledovanie
Hľadáčik LED
GPS prijímač nie
Statív hliník
Napájanie batérie, napájací zdroj
Hmotnosť OTA 4,1 kg
Celková hmotnosť 5,3 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: