Teleskop Meade ETX125 Observer

Kód: 205005
Tip
Značka: MEADE
€979 –6 %
Teleskop Meade ETX125 Observer
€979 –6 % €925 €770,83 bez DPH
Vypredané

Teleskop Meade ETX125 Observer

Detailné informácie

Podrobný popis

Teleskop Meade ETX125 Observer

Astro teleskop Meade ETX125 Observer je legendárny ďalekohľad, najznámejší a najpopolárnejší zo série Meade ETX. Už 20 rokov prinášajú teleskopy Meade ETX nováčikom kvalitu, výkon a nové funkcie. V novom šate je teleskop kompaktný, ľahko prenášateľný, robotizovaný astronomický ďalekohľad zrkadlovo-šošovkovej optickej konštrukcie Maksutov-Cassegrain s veľkým 127mm objektívom a ohniskom dlhým 1900mm. 

GOTO teleskop Meade ETX125 Observer automaticky vyhľadáva aj sleduje vybrané objekty. Potrebujete nájsť dobre ukrytú galaxiu? Jednoducho stlačte tlačidlo na ručnom ovládači AudioStar, ktorý si pamätá údaje o polohe 30-tisíc objektov nočnej oblohy a vďaka zabudovanému reproduktoru vám podá aj informácie o sledovaných objektoch (len v angličtine). Rovnako jednoducho nájdete i všetky planéty, hviezdy, hmloviny a ďalšie zázraky nočnej oblohy. Stačí vybrať ľubovoľný objekt, ktorý chcete pozorovať, stlačiť tlačidlo a AudioStar automaticky zabezpečí správne nasmerovanie teleskopu a hľadaný objekt vám ponúkne v zornom poli okulára. 

Meade EXT125 Observer podáva čistý, excelentne kontrastný a bodový obraz hviezd, je ideálny na pozorovanie Mesiaca a planét v našej slnečnej sústave pri vysokých zväčšeniach, využitie však nájde aj pri porozovaní deep-sky objektov (hmloviny, galaxie, hviezdokopy) či pozemských cieľov. Optika ďalekohľadu je opatrená špeciálnym antireflexným vrtsvením UHTC (Ultra High Transmission Coatings), ktoré zabezpečuje maximálny prenos svetla optickou sústavou, jasný a vysoko kontrastný obraz. Planetárne okuláre Meade Super Plössl s ohniskami 26mm a 9,7mm s týmto teleskopom poskytujú zväčšenie 73x a 195x. Reflexný LED Red-dot hľadáčik s červeným bodom vám uľahčí zameriavanie a vyhľadávanie objektov na nočnej oblohe. Teleskop je ideálny na cestovanie, vidlicovú montáž s optickým tubusom a drobným príslušenstvom v sekunde zbalíte do štýlového polstrovaného batohu (voliteľné príslušenstvo). Vidlicová montáž s dvama ramenami je stabilnejšia, presnejšia a má dlhšiu životnosť ako jednoduchšie jednoramenné vidlicové montáže podobnej konštrukcie. Spolu s teleskopom sa dodáva stabilný pochrómovaný oceľový statív so zabudovaným rovníkovým klinom pre astrofotografické účely. Teleskop môže byť napájaný z batérií alebo pomocou napájacieho zdroja z elektrickej siete (nie sú v balení). Ďalekohľad je vybavený vodováhou a kompasom pre jednoduchšie vyváženie teleskopu v teréne. Teleskop Meade ETX125 Observer je možné s použitím voliteľného diagonálneho hranola so vzpriameným obrazom využiť aj na pozorovanie pozemských cieľov. Teleskopy Meade EXT125 disponujú preklápacím zrkadlovým systémom, ktorý umožňuje pozorovanie pod pravým uhlom alebo fotografovanie. Na zadnej strane tubusu je otvor so závitom pre pripojenie DSLR fotoaparátu, k čomu budete potrebovať voliteľný fotoadaptér a T2 krúžok pre konkrétny typ fotoaparátu. S využitím (D)SLR alebo špeciálnej planetárnej kamery sa dajú vytvoriť krásne snímky povrchu Mesiaca alebo planét.

Obsah balenia: optický tubus, okuláre Super Plössl 9,7mm a 26mm (1,25in), vidlicová robotizovaná montáž, ručný ovládač AudioStar, oceľový statív, vodováha s kompasom, DVD s planetárnym softvérom

Hlavné využitie astrofotografia, mesiac a planéty, hmloviny a galaxie, pozemská príroda
Optický dizajn Maksutov-Cassegrain
Velkosť objektívu 127 mm
Ohnisková vzdialenosť 1900 mm
Relatívna svetelnosť f/15
Zväčšenie (využiteľné max.) 260x
Zväčšenie s okulármi v balení 73x, 195x
Okuláre v balení 26 mm, 9,7 mm
Upínací priemer okulárov 1,25 in (31,7 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť 0,9 arcsec
Viditeľná hviezdna veľkosť 12,5 mag
Montáž azimutálna montáž
Pohon montáže GOTO automatické vyhľadávanie a sledovanie
Hľadáčik LED
GPS prijímač nie
Statív oceľ
Napájanie batérie, napájací zdroj
Hmotnosť OTA 6,8 kg
Celková hmotnosť 11,3 kg

Dodatočné parametre

Kategória: MEADE
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: