Kategórie

Akcie a zľavy

74,50 € 97,50 €
Časovo obmedzená ponuka

116,17 € 124,17 €
Časovo obmedzená ponuka

209,17 € 239,17 €
Časovo obmedzená ponuka

305,83 € 315,83 €
Časovo obmedzená ponuka

395,83 € 420,83 €
Časovo obmedzená ponuka

Zameriavač Pulsar Apex XD75

76475

Nový produkt

4 515,83 €

Dostupnosť: vypredané

- +

Značka: Pulsar

 
Detaily

 

 

Zameriavač Pulsar Apex XD75

 

 

Apex 75 je zameriavací ďalekohľad na princípe termovízne kamery, určený pre poľovnícke účely. K svojej činnosti využíva nechladený mikrobolometer, ktorým sníma tepelný obraz, spracováva vnútorným procesorom a následne zobrazuje v kvalite 640x480px za pomoci mikro OLED displeja. Technológia OLED zobrazuje obraz s vynikajúcim kontrastom, prekreslený do najmenších detailov, navyše je to jediná technológia spoľahlivo zobrazujúci nezpomalený obraz v mrazivých podmienkach. Vďaka veľkému objektívu s priemerom 54mm Apex dosahuje zväčšenie 3x (až 6x sa zoom) a umožňuje detekciou objektov na vzdialenosť až 1600m. Zameriavač je vodeodolný a mrazuvzdorný a konštruovaný pre použitie na loveckých zbraniach rôznych kalibru a to vrátane .375.

 

 

 

apex_popisky.png

 

režimy pozorovania

Apex ponúka tri režimy pozorovaní, ktoré upravujú nastavenie parametrov zameriavača tak, aby zabezpečili najlepší možný obraz pre špecifické podmienky pozorovaní: "Hory" (lepší kontrast), "Les" (nízky kontrast) a "Rozpoznanie" (lepšie vykreslenie detailov teplých objektov).

 

voliteľné kríža

Zámerný kríž zameriavača je zobrazený spolu s obrazom priamo displeji t.j. v jednej ohniskovej rovine, v dôsledku čoho Apex má nulovú paralaxu a zamierenie zameriavača je vždy úplne presné. Apex ponúka na výber 10 rôznych zámerných krížov, a možnosti prepínania jeho farby medzi bielou a čiernou.

 

Funkcia "Obraz v obraze"

Funkcia "Obraz v obraze" zobrazuj ďalšie okno s 2x zväčšeným obrazom cieľa a zámerného kríža. To umožňuje detailne prezrieť cieľ a presne ho zamieriť. Okno je umiestnené na stredu, v hornej časti obrazovky nad zámerným krížom a zaberá iba 1/10 z celkovej plochy obrazu. Strelec pritom súčasne vidí obraz v celého zorného poľa a detailný náhľad na cieľ.

 

 

apex_pip.png

 

3 body nastrelenie

Softvér zameriavača umožňuje uloženie do jeho pamäti troch bodov nastrelenie, ktoré môžu byt použité buď pre tri rôzne zbrane alebo napríklad pre tri rôzne vzdialenosti nastrelenie, prípadne pre rôzne druhy streliva.

 

Nastrelenie s funkciou «Freeze»

Štandardný postup nastrelenie na jeden vystreľ, ktorý ponúka digitálny zameriavača Pulsar, v zameriavači Apex je doplnený o funkciu "Freeze": po zamierenie a výstrele na terč používateľ uloží obrázok s bodom zásahu a následnú korekciu kríža zameriavača na bod zásahu vykoná priamo na obrazovke bez nutnosťou udržanie zbrane zameriavané na terč v nepohyblivom stave.

 

Kalibrácia

Kalibrácia vykonáva vyrovnaní v senzore teploty pozadia a je nevyhnutná pre činnosť každej termovíziu. Core ponúka tri kalibračné režimy: manuálny režim (M), poloautomatický režim (H) a automatický (A). V Manuálna režime používateľ musí sám zatvoriť kryt objektívu a stlačením tlačidla spustiť kalibráciu. Kalibrácia je absolútne bezhlučná. V poloautomatickom a automatickom režime senzor bude prikrytý vnútorné clonou a spúšťanie kalibrácia vykoná užívateľ sám na základe vyhodnotenia kvality obrazu alebo plne automatický to vykoná softvér prístroja bez zásahu užívateľa.

 

Bezpečný očný reliéf

Apex disponuje 67 mm očným reliéfom - jednou z najlepších hodnôt vo svojej triede. Veľký očný reliéf je dôležitý pre bezpečné použitie zameriavača a to najmä na lovecké zbraniach so značným spätným rázom.

 

Široký teplotný rozsah (-25 ... + 50 ° C)

Použitie displeja 640x480px s technológiu OLED prinieslo schopnosť pracovať v normálnom režime pri teplotách pod bodom mrazu a poskytlo zameriavači ostrý obraz pri pozorovaní dynamický objektov.

 

Bezdrôtové diaľkové ovládanie

Diaľkové ovládanie umožňuje ovládanie základných funkcii zameriavača bez toho aby sa užívateľ dotkol štandardných ovládacích prvkov.

 

externé napájanie

Prevádzková doba zameriavača môže byť výrazne výšenie pri jeho napájanie externým napájacím zdrojom (napr. Pulsar EPS3, EPS5). Pri love v mrazivom počasí externý napájací zdroj môže byť uložený pod oblečenie.

 

vypnutie displeja

Apex má funkciu vypnutie displeja, ktorá môže byt použitá na zamedzenie demaskovácího účinku svietenia displeja cez okulár pri krátkodobo odloženú zbraň a k šetreniu energie napájacích článkov. Pri vypnutom displeji ostatné obvody zameriavača sú aktívne a na obnovenie zobrazenie dochádza okamžite.

 

video výstup

Zameriavača Apex sú vybavené VIDEO VÝSTUPOM, umožňujúcim v reálnom čase vykonávať záznam alebo zobrazovať video na externé záznamové zariadenie.

 

vodotesnosť

S ochranným stupňom proti vniknutiu vody IPX7 (IEC 60529 štandard) Core odoláva zrážkam akejkoľvek intenzity a dokonca aj krátkemu ponoreniu pod vodou.

 

Vysoká odolnosť na spätný ráz

 

Originálna konštrukcia ochrany mikrobolometer pred nárazom a vibrácii umožňuje bezproblémové použitie zameriavačov Apex na zbraniach veľkých kalibru vrátane .375, brokovníc alebo vzduchoviek.

 

 

 

Technické parametre

Rozměry:381x80x75mm

Hmotnost:0,9kg

Dioptrická korekce:- 4…+ 3,5dioptrie

Zorný úhel:7.2x5.4°

Napájení:6 (2xCR123) V

Typ videosignálu na výstupu:analogový PAL

Odolnost zpětnému rázu:6000 J

Provozní teploty:-25 °C..+50 °C

Ohnisková vzdálenost:75 mm

Max. energie:6 000 J

Krok rektifikace:20 mm/100m

Světelnost:f/1.4

Montáž:Weaver (v sadě)

Voděodolnost:Ano, IPX7

Rozlíšení:640x480 px

Rozsah horizontální rektifikace:142MOA

Rozsah vertikální rektifikace:142MOA

Snímkový kmitočet:50 Hz

Mikrobolometr:384x288 px

Typ displeje:OLED

Vzdálenost detekce:1600m

Oční reliéf:67mm

Průměr objektivu:54 mm

Zvětšení:3 - 6x

 

 

 

 

Čo je v krabici

 

  • Apex XD75
  • bezdrôtový ovládač
  • Montáž typu Weaver
  • napajecí kábel
  • video kábel
  • puzdro
  • Návod na použitie
  • záručný list

 

 

 

 

 

 

Voliteľné príslušenstvo na dokúpenie:

 

Externý zdroj EPS3

Predlžuje prevádzkyschopnosť na 8hod.

 

Externý zdroj EPS5

Predlžuje prevádzkyschopnosť na 12hod.

 

Nahrávač obrazu Yukon MPR

slúži na nahrávanie foto a video na SD kartu.

Napíšte Váš názor

Zameriavač Pulsar Apex XD75

Napíšte Váš názor

Príslušenstvo

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (30)

Naposledy navštívené

Menu

Porovnať 0