Kategórie

Akcie a zľavy

74,50 € 97,50 €
Časovo obmedzená ponuka

89,83 € 95,83 €
Časovo obmedzená ponuka

116,17 € 124,17 €
Časovo obmedzená ponuka

209,17 € 239,17 €
Časovo obmedzená ponuka

305,83 € 315,83 €
Časovo obmedzená ponuka

522,50 € 532,50 €
Časovo obmedzená ponuka

3D ďalekohľad Carson 8x42 s ED sklami TD-842ED

Carson Optical C-TD-842ED

Nový produkt

475,00 €

Dostupnosť: na objednávku

- +

Značka: CARSON

 
Detaily

Ďalekohľad Carson TD-842ED kombinuje vysoko kvalitný 3D technológiu s ED optikou. Tieto sklá s veľmi nízkym rozptylom svetla poskytujú výnimočnú ostrosť obrazu. Vďaka minimalizácii chromatickej aberácie (farebných vád) ponúka schopnosť korekcie farieb.

Jednoducho povedané-ak sa pozriete iným ďalekohľadom na rozhraní tmavého a svetlého (teda kde je veľký kontrast), uvidíte šedý alebo namodralý tieň (vďaka lomu svetelného lúča v šošovke). S ďalekohľady s ED sklom však uvidíte jasne a zreteľne pozorovaný objekt bez akéhokoľvek tieňa.

TD-842ED má 8 násobné zväčšenie pri priemere výstupnej pupily 42 mm (8x42 mm). Je vhodný na lov, poľovníctvo, pozorovanie vtákov, lov, ale aj všetky outdoor aktivity.

Veľmi kvalitná optika z BAK-4 skla je vybavená viacnásobnými ochrannými vrstvami vrátane UV ochrany.

Ostrenie sa zabezpečuje centrálnym ostriacim skrutkou a dioptrickým okulárom.

Vnútorné priestory TD-842ED sú vyplnené dusíkom a zatavené O-krúžkom, teda ďalekohľad sa nezahmlievajú a je vodeodolný.

Ďalekohľad TD-842ED je osadený skrutkovacími gumovými očnicami pre odtienenie nadmerného svetla. Pre osoby nosiace okuliare zasunutie očníc umožní dostať oči bližšie k šošovkám ďalekohľadu a tým získať lepšie zorné pole.

Samozrejmosťou je tiež zabudovaná dioptrická korekcia.

Pogumovaný povrch zaisťuje nielen komfort v užívaní, ale tiež absorbuje všetky nárazy. Komfort používania a možnosť pozorovania dlhé hodiny zaisťuje ergonomický tvar s zdrsnenou textúrou vybraných miestach.

Súčasťou balenia je mäkčené neoprénové puzdro BinoArmor, ktoré je Gouma pripevnené k telu ďalekohľadu. Vďaka veľmi rýchlemu otváranie púzdra bez akéhokoľvek cvakanie (kvôli vyplašní pozorovaného objektu) možno mať ďalekohľad neustále chránený. Puzdro s ďalekohľadom možno nosiť bud na ramene alebo na krku ( pozri video).

Puzdro s ďalekohľadom možno pripevniť pevne k nosičovu telu pomocou krížových popruhov, preto sú ďalekohľady 3D vhodné aj pre horolezcov a pod.

Vďaka menším rozmerom a váhe a možnosti fixácie k nosičovu telu odporúčame tento ďalekohľad pre časté používanie, turistiku a všetky outdoor aktivity. Ďalekohľad možno tiež používať v zlých poveternostných podmienkach.

 

Napíšte Váš názor

3D ďalekohľad Carson 8x42 s ED sklami TD-842ED

Napíšte Váš názor

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (30)

Menu

Porovnať 0