Kategórie

Akcie a zľavy

35,67 € 66,67 €
Časovo obmedzená ponuka

74,50 € 97,50 €
Časovo obmedzená ponuka

116,17 € 124,17 €
Časovo obmedzená ponuka

209,17 € 239,17 €
Časovo obmedzená ponuka

271,67 € 281,67 €
Časovo obmedzená ponuka

395,83 € 420,83 €
Časovo obmedzená ponuka

Teleskop Meade ETX80 Observer

205002

Nový produkt

Teleskop Meade ETX80 Observer

Viac detailov

355,83 €

Dostupnosť: na objednávku

- +

Značka: MEADE

 
Detaily

Teleskop Meade ETX80 Observer

Astro teleskop Meade ETX80 Observer - už 20 rokov prinášajú teleskopy Meade ETX nováčikom kvalitu, výkon a nové funkcie - vo svojom novom šate je teleskop kompaktný, ľahko prenášateľný, robotizovaný astronomický ďalekohľad s 80mm achromatickým objektívom a krátkym 400mm ohniskom. 

GOTO teleskop Meade ETX80 Observer automaticky vyhľadáva aj sleduje vybrané objekty. Potrebujete nájsť dobre ukrytú galaxiu? Jednoducho stlačte tlačidlo na ručnom ovládači AudioStar, ktorý si pamätá údaje o polohe 30-tisíc objektov nočnej oblohy a vďaka zabudovanému reproduktoru vám podá aj informácie o sledovaných objektoch (len v angličtine). Rovnako jednoducho nájdete i všetky planéty, hviezdy, hmloviny a ďalšie zázraky nočnej oblohy. Stačí vybrať ľubovoľný objekt, ktorý chcete pozorovať, stlačiť tlačidlo a AudioStar automaticky zabezpečí správne nasmerovanie teleskopu a hľadaný objekt vám ponúkne v zornom poli okulára. 

Meade EXT80 Observer podáva jasný a kontrastný obraz, je ideálny na pozorovanie Mesiaca a planét v našej slnečnej sústave, využitie však nájde aj pri porozovaní jasnejších deep-sky objektov (hmloviny, galaxie, hviezdokopy) či pozemských cieľov. Optika ďalekohľadu disponuje viacnásobnými antireflexnými vrstvami (Multic Coated - MC), ktoré zabezpečujú lepší kontrast obrazu. Planetárne okuláre Meade Super Plössl s ohniskami 26mm a 9,7mm a upínacím priemerom 1,25in s týmto teleskopom poskytujú zväčšenie 15x a 41x. Vďaka možnosti využitia zabudovanej Barlow 2x šošovky, ktorú je možné podľa potreby zapojiť alebo odpojiť jednoduchým preklápacím systémom, je možné tieto hodnoty zväčšenia zdvojnásobiť. Reflexný LED Red-dot hľadáčik s červeným bodom vám uľahčí zameriavanie a vyhľadávanie objektov na nočnej oblohe.

Teleskop je ideálny na cestovanie, vidlicovú montáž s optickým tubusom a drobným príslušenstvom v sekunde zbalíte do štýlového polstrovaného batohu v balení. Vidlicová montáž s dvama ramenami je stabilnejšia, presnejšia a má dlhšiu životnosť ako jednoduchšie jednoramenné vidlicové montáže podobnej konštrukcie. Spolu s teleskopom sa dodáva ľahký no stabilný hliníkový statív. Teleskop môže byť napájaný z batérií alebo pomocou napájacieho zdroja z elektrickej siete (nie sú v balení). Ďalekohľad je vybavený vodováhou a kompasom pre jednoduchšie vyváženie teleskopu v teréne. Novinkou je odnímateľný optický tubus s dovetail lištou v štýle Vixen, ktorý je po vyňatí z vidlice možné použiť aj s inými montážami či statívmi, čo určite poteší aj milovníkov prírody, nakoľko teleskop sa dá využiť aj na pozorovanie pozemských cieľov. V balení nájdete aj rosnicu pre zamedzenie zarosenia objektívu a proti nežiadúcemu bočnému svetlu. Teleskopy Meade EXT80 disponujú preklápacím zrkadlovým systémom, ktorý umožňuje pozorovanie pod pravým uhlom alebo fotografovanie. Na zadnej strane tubusu je otvor so závitom pre pripojenie DSLR fotoaparátu, k čomu budete potrebovať voliteľný fotoadaptér a T2 krúžok pre konkrétny typ fotoaparátu. S využitím (D)SLR alebo špeciálnej planetárnej kamery sa dajú vytvoriť krásne snímky povrchu Mesiaca alebo planét.

Obsah balenia: optický tubus, okuláre Super Plössl 9,7mm a 26mm (1,25in), Barlow 2x šošovka, vidlicová robotizovaná montáž, ručný ovládač AudioStar, hliníkový statív, batoh pre teleskop, objektívová rosnica, vodováha s kompasom, DVD s planetárnym softvérom

Hlavné využitiemesiac a planéty, pozemská príroda
Optický dizajnšošovkový achromat
Velkosť objektívu80 mm
Ohnisková vzdialenosť400 mm
Relatívna svetelnosťf/5
Zväčšenie (využiteľné max.)160x
Zväčšenie s okulármi v balení15x, 30x, 41x, 82x
Okuláre v balení26 mm, Barlow 2x, 9,7 mm
Upínací priemer okulárov1,25 in (31,7 mm)
Teoretická rozlišovacia schopnosť1,6 arcsec
Viditeľná hviezdna veľkosť11,5 mag
Montážazimutálna montáž
Pohon montážeGOTO automatické vyhľadávanie a sledovanie
HľadáčikLED
GPS prijímačnie
Statívhliník
Napájaniebatérie, napájací zdroj
Hmotnosť OTA4,1 kg
Celková hmotnosť5,3 kg

Napíšte Váš názor

Teleskop Meade ETX80 Observer

Teleskop Meade ETX80 Observer

Napíšte Váš názor

Príslušenstvo

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (30)

Naposledy navštívené

Menu

Porovnať 0