Kategórie

Akcie a zľavy

74,50 € 97,50 €
Časovo obmedzená ponuka

89,83 € 95,83 €
Časovo obmedzená ponuka

116,17 € 124,17 €
Časovo obmedzená ponuka

209,17 € 239,17 €
Časovo obmedzená ponuka

305,83 € 315,83 €
Časovo obmedzená ponuka

522,50 € 532,50 €
Časovo obmedzená ponuka

MEADE LX-600 ACF 254/2032/VID

0125600

Nový produkt

5 566,67 €

- +

Značka: MEADE

 
Detaily

 

MEADE LX-600 ACF 254/2032/VID

 

Porozuhodné astroteleleskopy Meade LX-600 ACF so zabudovanou technológiou StarLock znamenajú na poli amatérskej astrofotografie veľký krok vpred, výrazne tiež zjednodušujú nastavovanie a transport teleskopu. Obsluha teleskopu je jednoduchá a astrofotografovanie také ľahké ako cvaknutie fotoaparátom. Kolekciu užívateľských funkcií a technológií zabudovaných v týchto prístrojoch nenájdete u žiadneho iného výrobcu a nedajú sa jednoducho nahradiť prídavnými zariadeniami. 

  • Advanced Coma-Free (ACF- bezkomový optický systém so sveteľnosťou f/8. Poskytuje ostrý a presný obraz hviezd v celom zornom poli bez komatickej aberácie na jeho okrajoch (na rozdiel od klasických Schmidt-Cassegrain-ov) a bez skreslenia zorného poľa. Výrobca kompletne prepracoval optické tubusy, zaviedol nový spôsob upevnenia primárneho zrkadla a systém ostrenia - teleskopy sú vybavené dvojstupňovým mikrozaostrovaním s nulovým posuvom obrazu. 
  • UHTC™ antireflexné vrstvy (Ultra-High Transmission Coating) zvyšujú až o 20% prenos svetla a jas obrazu oproti klasickým antireflexným vrstvám.
  • Dvojstupňové vnútorné zaostrovanie v štýle Crayford s prevodom 7:1 - kompletne prepracovaný systém upevnenia primárneho zrkadla, ktorý eliminuje potrebu zrkadlovej zámky a ktorý integruje vnútorný dvojstupňový zaostrovací mechanizmus pre jednoduché a rýchle ostrenie. Na vybraných modeloch môže byť voliteľným príslušenstvom. 
  • StarLock - integrované a plne automatizované navádzanie s dvojkamerovým systémom.Významne uľahčuje ultra precízne nastavenie polárnej osi, systém je schopný nájsť a vycentrovať objekt v zornom poli a potom automaticky uzamknúť aj menej jasnú hviezdu s veľkosťou až 11 mag pri neuveriteľnej presnosti navádzania 1 arcsec (1 oblúková sekunda). StarLock je integrálnou súčasťou riadiaceho systému teleskopu, ktorý v reálnom čase komunikuje s ovládaním motorov. Nie je potrebný žiadny ďalší samostatný guider ani počítač, rovnako nie je potrebná kalibrácia, zaostrovanie a výber referenčnej hviezdy zo strany používateľa. StarLock dokonca automaticky programuje korekciu periodickej chyby a eliminuje ďalšie chyby prakticky až na nulu. StarLock tiež poskytuje asistenciu pri precíznom nastavení polárnej osi s temer dokonalou presnosťou. Žiadne drahé prevodníky, prídavné navádzacie systémy, veľké prevody či funkcionalita PEC vám nezabezpečia takú vysokú úroveň presnosti a výkonu ako StarLock. 
  • Robustná vidlicová montáž s masívnymi prevodmi o veľkosti 5,75in. Veľké a veľmi kvalitné šnekové prevody v oboch osiach zaručujú hladký chod s minimálnou periodickou chybou, čo je veľmi dôležité pre astrofotografovanie s dlhými expozíciami. Na rozdiel od štandardných nemeckých rovníkových montáží, montáže dodávané s teleskopmi Meade LX-600 netrpia tzv. skokom pri prechode cez meridián (pri prechode montáže z horizontu na horizont).
  • Teleskop v azimutálnom režime poskytne užívateľovi najvyšší možný komfort a výkon pre vizuálne pozorovanie a astrofotografovanie s krátkymi expozíciami. Meade LX-600 pracuje vďaka technológii LightSwitch® úplne samostatne. StarLock dostane každý vybraný objekt presne do stredu zorného poľa okulára a dokáže ho v ňom udržiavať s presnosťou jednej oblúkovej sekundy, takže užívateľ sa môže plne sústrediť na krásy nočnej oblohy, ktoré mu špičková optika so sveteľnosťou f/8 sprostredkuje.
  • Úplne nový rovníkový klin X-Wedge -  vysústružený pomocou CNC strojov z vysokokvalitného leteckého hliníka s hladkými a presnými nastaveniami v oboch osiach, o 30% stabilnejší ako konkurenčné rovníkové kliny. Kvalitný rovníkový klin je nevyhnutným príslušenstvom pre astrofotografovanie s dlhými expozíciami. Tento klin je pri vybraných modeloch voliteľným príslušenstvom, ktoré nie je súčasťou balenia. 
  • Jednoduchý transport - potrebujete teleskop, ktorý jednoducho zložíte a rozložíte na svojom obľúbenom pozorovacom stanovišti ďaleko od svetelného znečistenia miest? Vždy ste chceli veľký teleskop, ale obávali ste sa o jeho hmotnosť? S novým dizajnom vidlice teleskopov LX-600 môžete mať oboje, nakoľko optický tubus (OTA) sa dá jednoducho oddeliť od vidlicovej montáže, čím sa zníži celková hmotnosť, ktorú treba naraz zdvíhať, až o takmer 16kg. To umožňuje pomerne jednoduchý transport teleskopu aj pri 12in a 14in apertúrach. 
  • Gigantický výškovo nastaviteľný statív - nohy statívu sú vyrobené z pochrómovanej ocele o priemere 7,6 cm a sú výškovo nastaviteľné (86-137cm). Tento masívny statív poskytuje ultra stabilnú platformu pre optické tubusy 10/12/14in. 
  • Ručný ovládač AutoStar II s viac ako 144 000 objektami v databáze vás na nočnej oblohe jednoduchým stlačením GOTO tlačidla zavedie temer kdekoľvek si dokážete predstaviť. 

 

Rýchlosť posunu RA a Dec: 0.01x to 1.0x siderická, meniteľná po 0.01x prírastkoch; 2x, 8x, 16x, 64x, 128x siderická; 1°-2°/s, meniteľná po 0.01x prírastkoch
Rýchlosti sledovania objektov siderická, lunárna alebo užívateľská od 2000 prírastky
StarLock kamera WF 25mm x 26mm f/1,04 optický s 1/2in formát CMOS snímač podáva pole 14,72° x 11,78°
StarLock kamera NF 80mm x 400mm f/5 optický s 1/2in formát CMOS snímač podáva pole 57,2 x 45,8 arcmin (2,68 arcsec/pixel)
Star Lock Pointácia HP 1 arcmin (+/-)
StarLock Guiding HP 1 arcsec (v závislosti od atmosferických podmienok)
Star Lock hmotnosť 1,22 kg
Materiál - sekundárne zrkadlo nízkorozťažné borosilikátové sklo
Typ antireflexných vrstiev UHTC (Ultra-High Transmission Coating)
Motorový pohon GOTO
Autostar ručný ovládač AutoStar® II (145 000 objektov v databáze)
GPS prijímač áno + LNT senzory (True Level a North)
Hmotnosť 28 kg (teleskop) + 23 kg (statív)
Hľadáčik optický 8x50 mm s podsvieteným zámerným krížom
Materiál – hlavné zrkadlo nízkorozťažné borosilikátové sklo
Materiál – korekčná doska Schott Borofloat asférické vysokospektrálne transmisné sklo
Materiál – tubus hliník
Montáž Azimutálna vidlicová
Napájanie 8ks batérií "C" alebo 12V DC / 5A napájací zdroj (voliteľné)
Ohnisková vzdialenosť 2032 mm
Okulár / okuláre Super Plossl 26mm (52°AFOV) + 1.25in diagonálny hranol
Optický systém Advanced Coma Free (ACF)
Priemer hlavného zrkadla 254 mm
Svetelnosť f/8
Teoretická rozlišovacia schopnosť (arcsec) 0,456 arcsec (Dawes Limit)
Ostrenie Vnútorné mikrozaostrovanie Crayford-style, prevod 7:1

Napíšte Váš názor

MEADE LX-600 ACF 254/2032/VID

Napíšte Váš názor

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (30)

Naposledy navštívené

Menu

Porovnať 0