Pulsar Helion XP38

Kód: 77404
Neohodnotené
Značka: Pulsar
€3 798 €3 165 bez DPH
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Pulsar Helion XP38

 

Helion je termovíznom pozorovacím prístrojom zobrazujúcim tepelné rozloženie scény. Prístroj je výsledkom dlhodobého výskumu a vývoja, v ktorom boli implementované najnovšie poznatky v oblasti spracovania tepelného obrazu, ktoré zaisťujú prístrojmi Helion zobrazenie v najvyššej kvalite. Termovízia Helion je vybavená Wi-Fi a je plne integrovaná s mobilnými zariadení na báz Android a iOS.

  oraclexp50-20-half.png

VLASTNOSTI

 

 

trail_features_640x480.png

Vysoké rozlíšenie 640x480

Helion XP sa môže skutočne pochváliť špičkovým prekreslením obrazu do najmenších detailov, a to vďaka použitiu nechladeného mikrobalometru s rozlíšením 640x480px a veľkosti pixelov 17 mikrometrov.

 

 

trail_features_image_definition.jpg

Teplotný stabilizácia senzora

Do prístroja bol integrovaný chladič, účinne odvádzajúci teplo snímača a ďalších elektronických obvodov, stabilizujúce vnútornú teplotu prístroja a výrazne znižujúce nežiaduci "teplotný šum".
 

 

 

trail_features_variable_magnification.pn

variabilné zväčšenie

Helion ponúka dve možnosťou zmeny zväčšenia: plynulú zmenu až do 8x násobného zoomu alebo zmenu v krokoch s 2x násobným zväčšením. Každý užívateľ si môže podľa svojich skutočných potrieb vhodne prispôsobiť zväčšenie a zorné pole prístroja konkrétnom pozorovacím podmienkam.
 

 

quantum_features_50hz.png

Vysoká rýchlosť snímkov

Vďaka obnovovaciu snímkovej frekvencii 50Hz Vám neuniknú žiadne podrobnosti pri pozorovaní prístrojom dynamických objektov v rýchlom pohybe.
 

 

 

trail_features_long_distance.png

Detekčná vzdialenosť až 1800 m

V závislosti od modelu Helion sa vzdialenosť detekcie tepelných objektov pohybuje až do 1800 metrov.

 

 

apex_features_pip.jpg

Funkcia "Obraz v obraze"

Funkcia "obraz v obraze" zobrazuje ďalšie okno s 2x zväčšeným obrazom cieľa. To umožňuje detailne prezrieť cieľ. Okno je umiestnené na stredu, v hornej časti obrazovky a zaberá iba 1/10 z celkovej plochy obrazu. Užívateľ pritom vidí obraz v širokom zábere celého zorného poľa prístroja a súčasne zväčšený náhľad na cieľ.

 

trail_featuresbuilt_in_video_recording.p

Vstavané nahrávanie videa

Vďaka vstavanému videorekordéra termovízie Helion je zachytenie statických snímok alebo videa lovu bezproblémové. Foto a video sa ukladajú do vnútornej 8Gb pamäti prístroja a môžu byť ľahko prenesené do PC / notebooku cez káblové USB pripojenie alebo Wi-Fi.

 

trail_features_mobile_friendly.png

Sledovanie a živý prenos obrazu cez internet

Vrcholnú funkciu Helion je možnosť jeho bezdrôtového spojenia cez Wi-Fi s mobilným zariadením (smartphonom alebo tabletom) na báz Android a iOS s využitím bezplatnej mobilnej aplikácie Stream Vision. Aplikácia Stream Vision Vám umožní prijímať zábery v reálneho čase, vzdialene ovládať funkcie prístroja ako aj on-line vysielať snímaný prístrojom obraz na Youtube a zdieľať s priatelia.

 

 

 

trail_features_quick_change_b_pack_power

B-Pack akumulátor

Novým štandardom napájanie výrobkov Pulsar je akumulátor B-Pack, umožňujúcim rýchle dobíjanie a poskytujúcim prístrojmi dostatok energie pre spoľahlivú prevádzku za každého počasia. Štandardné akumulátor IPS5 s kapacitou 5,5Ah zabezpečí prevádzku prístroja na maximálny výkon po dobu 8 hodín. Ako voliteľné príslušenstvo je možné dokúpiť veľkokapacitný akumulátor IPS10 dvojnásobne zvyšujúce prevádzkový čas prístroja alebo adaptér pre jeho napájanie klasickými AA alebo CR123 batériami.

 

 

trail_features_stadiametric_rangefinder.

grafický diaľkomer

Jednoduchý grafický diaľkomer umožňuje rýchle meranie vzdialenosti na cieľ, u ktorého je možné vopred odhadnúť výšku (jeleň - 1,7 m; kanec - 0,7m; zajac - 0,3m).

 

 

apex_features_wp.jpg

vodotesný

Ochranný stupeň vodeodolnosti IPX7 zaisťuje spoľahlivú prevádzku prístroja vo vlhkom prostredí, pri intenzívnom daždi a snežení, alebo dokonca aj pri ponorení do vody na hĺbku do 3ft. po dobu 30 min. (IEC 60529).
 

 

 

icons_pulsar.png

Široký rozsah prevádzkových teplôt

Použitie v termovízie Helion mrazuvzdorného AMOLED displeja dáva istotu bezchybného zobrazenia v extrémne širokom rozsahu prevádzkových teplôt od -25 ° C ... + 50 ° С.

 

 

trail_features_fully_functional_wireless

Bezdrôtový diaľkový ovládač

Ergonomický tvarovaný bezdrôtový diaľkový ovládač s multifunkčným ovládacím prvkom - enkodérom je veľmi praktickým doplnkom, umožňujúcim užívateľovi komfortne nastavovať a ovládať všetky funkcie prístroja na dosah ruky.

 

 

apex_features_display_off.jpg

Funkcia Display-off

V krátkych prestávkach pri pozorovaní pre šetrenie energie napájanie a zlepšenie maskovacieho efektu možno využiť funkciu vypnutia displeja. Pri aktivácii funkcie sú ostatné obvody prístroje aktívny a k obnoveniu zobrazenie dochádza okamžite.

 

 trail_features_user_friendly_interface.p

Užívateľsky prívetivé rozhranie

Rozhranie termovízie Helion je intuitívne. Rozvrhnutie ovládacie prvkov sú navrhnuté pre pohodlnú manipuláciu jednou rukou. Všetky nastavenia sú prehľadne usporiadané do menu. Pri zobrazení menu a zmene nastavení parametrov sú ich aktuálne hodnoty zobrazované mimo centrálnu časť displeja dokreslenie tienením zlepšujúcim jej čitateľnosť. Tým nedochádza k prekrytiu stredu obrazu a užívateľ môže aj naďalej komfortne sledovať cieľ. Dôležité informácie o nastavení sú vždy zobrazené v spodnom stavovom riadku.

 

 

trail_features_updatable_software.png

aktualizácia softvéru

V prípade vydania aktualizácie softvér výrobcom, má užívateľ možnosť s použitím mobilných zariadení iOS alebo Android s aplikáciou Stream Vision Apps vykonať jeho stiahnutie a nahranie

 
 

PREDNOSTÍ

 

Vysoké rozlíšenie senzora 640x480


Variabilné zväčšenie 1,9х až 15.2x


8 programov farebného zobrazenia


Detekčná vzdialenosť až 1350m


Funkcia obraz v obraze


grafický diaľkomer


Integrácia s mobilnými zariadení iOS a Android


Bezdrôtové pripojenie po Wifi


Integrovaný akumulátor (vydra: IPS5-8h, IPS10-16h)


Vodeodolný (IPX7)

vstavaný videorekordér

 

 

LOV

Helion je perfektným pomocníkom pri love. Presne a s najmenšími detailmi budete vidieť okolia a to bez rozdielu denný alebo nočný doby, či už prší alebo je ranná hmla, nič Vás nezaskočí. Pomôže objaviť prichádzajúce zver aj v krovím, dohľadať odskočenú po rane záver, vidieť kde denný alebo nočný optika už nemá šancu. Ušetrí Vám veľa času a úsilia pri love, a urobí z neho naozajstný zážitok. Helion XP50

 

oracle_mod_3.jpg

 

 

POZOROVANIE

 1372-oracle-mod-1.jpg

 

Trail XP50 Pozorovanie prírody je s termovíziu Helion veľmi jednoduché. S príchodom noci život nezaspáva, ako by si mnohí mysleli, naopak sa prebúdza. Nočný život v lese odhalí veľa zaujímavosti a prinesie nezabudnuteľné zážitky. Mnohé zvierat sa stáva aktívna práve v noci, vychádza z ukrytú v hľadaní potravy alebo sa pária. To je najlepší čas pre pozorovanie s Helion.
 
 

WI-FI

Integrovaný Wi-Fi modul pripojí Helion k ľubovoľnému mobilné zariadenia na platforme Android alebo iOS s inštalovanou mobilnú aplikáciu Stream Vision. V kombinácii s smartphonom alebo tabletom Helion sa stáva mocným nástrojom, ktorý môže byť použitý pre celý rad aplikácií vrátane diaľkového pozorovania, sledovanie objektov, nahrávanie videa, zdieľanie dát, detekciu pohybu, živé prenosy videá na YouTube a mnoho ďalších. Helion XP50

 

connect-via-stream-vision.jpg

 
OVLÁDANIE A farebné režimy

Helion bol navrhnutý s myšlienkou prines čo najkomfortnejšieho ovládanie, s najlepšou ergonómia ovládacích prvkov a komfortným rozhraním. Pre lepšiu prehľadnosť displej je doplnený alfanumerickým stavovým riadkom v dolnej časti displeja. Položky nastavenia menu sú zobrazené na kontrastným pozadí s prechodom mimo centrálnu oblasť, takže užívateľ môže meniť nastavenia prístroja a sledovať objekt pozorovania.

Okrem užívateľsky obľúbených "white hot" a "black hot" HELION ponúka ďalších 6 farebných variantov zobrazenia pre presnejšie farebné mapovanie okolitej teploty. Prechod z farebného na predvolené zobrazenie "white hot" počas prevádzky je rýchly a jednoduchý.

"Hot White""Hot Black"

 crop_800x499_1-1200x750.jpg crop_800x499_2-1200x750.jpg

 

"Hot Red"

 

"Red Monochrome"

 crop_800x499_3-1200x750.jpg crop_800x499_4-1200x750.jpg

 

"Ultramarine"

 

"Rainbow"

 crop_800x499_5-1200x750.jpg crop_800x499_6-1200x750.jpg

 

"Violet"

 

"Sepia"

 crop_800x499_7-1200x750.jpg crop_800x499_8-1200x750.jpg

 
REŽIMY POZOROVANIA
 

Helion bol navrhnutý s myšlienkou prines čo najkomfortnejšieho ovládanie, s najlepšou ergonómia ovládacích prvkov a komfortným rozhraním. Pre lepšiu prehľadnosť displej je doplnený alfanumerickým stavovým riadkom v dolnej časti displeja. Položky nastavenia menu sú zobrazené na kontrastným pozadí s prechodom mimo centrálnu oblasť, takže užívateľ môže meniť nastavenia prístroja a sledovať objekt pozorovania.

Okrem užívateľsky obľúbených "white hot" a "black hot" HELION ponúka ďalších 6 farebných variantov zobrazenia pre presnejšie farebné mapovanie okolitej teploty. Prechod z farebného na predvolené zobrazenie "white hot" počas prevádzky je rýchly a jednoduchý.

"Forest" (Les)"Rocks" (Hory)

 crop_800x499_d1_1-observation-modes-1200 crop_800x499_d1_2-observation-modes-1200


"Identifikation" (Identifikace) 

 crop_800x499_3-observation-modes-1200x75 

 

 

REŽIM "OBRAZ V OBRAZE"

Režim zobrazenia "Obraz v obraze" zlepšuje presnosť zameranie cieľa tým, že zväčšený obraz cieľa je zobrazený v hornej časti displeja. Táto oblasť zaberá len 1/10 zobrazovacej plochy displeja a preto celé zorné pole zostáva prakticky využité pre väčší rozhľad.

  

  

  

technické parametre

 • Priemer výstupnej pupily: 5mm
 • Zväčšenie: 1.9 - 15.2x
 • Digitálne zväčšenie: 2x; 4x; 8x
 • Mikrobolometer: 640x480 px
 • Spektrálna citlivosť: 8 .. 14 mk
 • Rozmer pixelu: 17 mk
 • Typ displeja: AMOLED
 • Rozlíšenie displeja: 640x480 px
 • Snímkovanie: 50 Hz
 • Vzdialenosť detekcie: 1350m
 • Ohnisková vzdialenosť: 38 mm
 • Clonové číslo: f / 1.2
 • Priemer objektívu: 32 mm
 • Zorný uhol: 16.3x12.3 °
 • Zorné pole vo 100m: 28.6 m
 • Očný reliéf: 16mm
 • Dioptrická korekcia: - 5 ... + 5dioptrie
 • Najkratšia ostriaca vzdialenosť: 3m
 • Napájanie: 3.0 .. 4,2 B-Pack (Li-ion) V
 • Externé napájanie: 5V - USB
 • Videorekordér: Áno
 • Veľkosť pamäte: 8 GB
 • Vodeodolnosť: IPX7
 • Závit: 1/4 ""
 • Prevádzkové teploty: -25 .. + 50 ° C
 • Wi-Fi: Áno
 • USB, typ: Áno
 • Diaľkové ovládanie: Áno
 • Prevádzková doba: až 16 (s IPS10) hod.
 • Rozmery: 226x58x55mm
 • Hmotnosť: 0,45kg

 

 

Balenie

 • helion-kit.png
 • Termokamera Helion XP38
 • Akumulátor B-pack
 • Nabíjačka akumulátora
 • USB kábel
 • Handričku na čistenie optiky
 • puzdro
 • Návod na použitie
 • záručný list

 

helion_xp_50_thermal_imaging_scope_18.jp

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.