Kategórie

Akcie a zľavy

35,67 € 66,67 €
Časovo obmedzená ponuka

55,00 € 60,00 €
Časovo obmedzená ponuka

116,17 € 124,17 €
Časovo obmedzená ponuka

150,00 € 155,00 €
Časovo obmedzená ponuka

195,00 € 205,00 €
Časovo obmedzená ponuka

209,17 € 239,17 €
Časovo obmedzená ponuka

273,33 € 283,33 €
Časovo obmedzená ponuka

395,83 € 420,83 €
Časovo obmedzená ponuka

555,00 € 575,00 €
Časovo obmedzená ponuka

Termovízia PULSAR Quantum XQ19

77331

Nový produkt

1 915,83 €

Dostupnosť: vypredané

- +

Značka: Pulsar

 
Detaily

 

 

Termovízia PULSAR Quantum XQ19

 

 630-pulsar-nv.jpg

 • Zväčšenie 1.6x až 6.4x
 • Farebné zobrazenie - 7 módov
 • frekvencia 50Hz
 • Štartovacia doba do 2 sekúnd
 • pomerový diaľkomer
 • OLED displej 640x480px
 • Mikrobalometr 384x288px, 17 mikrometrov
 • Objektív priemer 16mm, F19 / 1.2
 • Napájanie 4xAA alebo externý
 • Trieda vodeodolnosti IPX4
 • Prevádzkové teploty -25..50OC

 

Termovízne pozorovacie prístroje Quantum umožňujú pozorovanie a detekciu tepelného rozloženie objektov a okolia a to za akýchkoľvek podmienok: deň alebo noc, dážď alebo sneženie, hmla alebo dym a dokonca umožňujú nahliadnuť cez krovie alebo lesný porast.
Termokamera prevádza ľudským okom neviditeľné tepelné žiarenie do viditeľného spektra a preto jej zobrazenie nezáleží na okolitom osvetlení (deň / noc).
V Termovízia Quantum sú použité najnovšie technické a technologické riešenia v oblasti termovízie a digitálneho spracovania obrazu a preto Quantum ponúka vynikajúce zobrazenie s bezkonkurenčnými parametrami.

 quantum-color.png

Palety farieb
Quantum XQ ponúka na výber 7 farebných paliet pre zobrazenie obrazu. Štandardné monochromatické zobrazenie "hot white", ďalej "hot black" a farebné zvýraznenie v rôznych farbách najhorúcejších a najchladnejších objektov.

 


 quantum-dalkomer.png Diaľkomer
Quantum XQ má pomerový diaľkomer vykonaný v tvare grafickej stupnice, ktorá umožňuje s dostatočnou presnosťou merania vzdialenosti k objektu pozorovania od ktorého možno odhadnúť jeho výšku (jeleň - 1,7 m; kanec - 0,7m; zajac - 0,3m).

 


quantum-distance.png Veľká detekčná vzdialenosť
Skutočný rozsah detekcie ľudskej postavy (1.8x0.5m, človek na pozadí lesa vo vrchnom oblečení) pre Quantum XQ v závislosti od modelu sa pohybuje od 680 do 1800 m.
 

 

 úspory energie
Vypnutie videá výstupu, ak ho nevyužívate, výrazne šetrí pre Quantum XQ energiu a zvyšuje celkovú prevádzkovú dobu pri napájanie pomocou batérií alebo externým zdrojom.
 

 

quantum-distance.png Rýchly štart
Štart termovízie od stlačenia tlačidla ON do plného prevádzkového stavu trvá cca 2 sekundy, čo je jeden z najlepších výsledkov vo svojej triede.

 


 quantum_features_brightness_contrast_adj Jas a kontrast
OLED displej, použité pre zobrazenie obrazu, má veľký rozsah jasu a kontrastu. Multifunkčné ovládacie koliesko, nachádzajúce sa hneď vedľa objektívu, umožňuje užívateľovi rýchlo a komfortné prispôsobenie jasu a kontrastu obrazu konkrétnym pozorovacím podmienkam.

 


quantum_features_external_power_supply.p Externé napájanie
Prevádzková doba prístroja môže byť výrazne zvýšená vďaka použitia externých zdrojov napájania (napríklad Pulsar EPS3 / EPS5), ktoré sa pripája pomocou špeciálneho konektora. Pri použití v mrazivom počasí, napájanie môže byť uložené pod oblečením.

 


 controls.png Ovládacie prvky
Hlavné riadiace funkcie (zapnutie a vypnutie prístroja, kalibrácia čidla, inverzné zobrazenie, digitálny zoom) sa vykonáva pomocou tlačidiel horného panelu. Veľkosť a umiestnenie tlačidiel sú prispôsobené pre pohodlné použitie ako v rukavici alebo holou rukou. Jas a kontrast sú nastavovaný multifunkčným kolieskom, umiestneným spredu vedľa objektívu.

 


 quantum-50hz.png Vysokofrekvenčné snímkovanie
Vzhľadom k vysokej obnovovacej obrazovej frekvencii (50 Hz) termokamerou zle bez spomalenia sledovať objekty v pohybe (pri rýchlom pohybe pozorovateľa alebo predmetu pozorovanie).

 


 operation_modes_quantum_xs.jpg Režimy pozorovania
Quantum XQ má prednastavené tri pozorovacie režimy. Každý z režimu upravuje citlivosť prístroja a parametre zobrazenia obrazu tak, aby bol poskytnúť najlepší možný obraz v konkrétnych pozorovacích podmienkach. Prednastavené režimy sú nasledovné: "City" (rozšírený kontrast), "les" (nízky kontrast) a "Identifikácia" (zlepšenie vykreslenie detailov teplých predmetov).

 


 apex_features_display_off.jpg Displej OFF
Ak je nutné, pre dočasné zastavenie pozorovanie môže užívateľ zapnúť funkciu DISPLAY OFF. Táto funkcia poskytuje pozorovateľovi potrebnú úroveň maskovanie (vypnutá obrazovka prístroja), šetrí energiu a umožňuje okamžitý reštart (ak je displej vypnúť všetky ostatné elektronické obvody pracujú a na odovzdávanie stačí stlačiť znovu tlačidlo ON).

 


 Kalibrácia
Quantum má tri kalibračné režimy: tichý manuálnom režime ( "M"), automatický ( "A") a poloautomatický ( "H"). Režim "A" znamená že prístroj vyhodnotí obraz a vykoná kalibrácia plne automatický. V režime "H" si užívateľ rozhodne o kvalite obrazu sám a podľa potreby vykoná kalibráciu prístroja stlačením tlačidla "Cal". Ručné kalibrácie ( "M") sa vykonáva stlačením tlačidla pred ktorú užívateľ musí prikrytý ručne objektív prístroja krytkou. Réžia "M" sa odporúča pre lov kvôli absolútnu bezhlučnosť.

 


quantum_features_body.png Telo
Telo prístroja je vyrobené z plastu s výstužou zo sklenených vlákien a je schopné efektívne odolávať nárazom, vlhkosti a prachu. Vlastností materiálov umožňujú použitie prístroja v extrémnych podmienkach a gumové armovanie zaručuje jeho bezpečné uchopenie.

 


quantum_features_power_supply.png Napájanie
Quantum je napájaný pomocou štyroch AA (nabíjacích) batérií. Batérie sú uložené v kontajneri, ktorý je umiestnený do priestoru pre batérie a umožňuje jeho rýchlu výmenu. S prístrojom je dodávaný aj náhradné kontajner.

 


 Užívateľské rozhranie
Aktuálne informácie o stave batérií, zapnutých funkciách, čase a pod. sú zobrazený neutrálne modrou farbou v stavovom informačnom riadku v spodnej časti obrazovky. Pri zmene parametra alebo funkciu (digitálny zoom, inverzné mód, nastavenie jasu / kontrastu) užívateľ je upozornený príslušnou ikonkou zobrazenú na obrazovke v pravom hornom rohu. Prístroj má tiež intuitívne nastavenie menu s ovládaním jedným multifunkčným tlačidlovým kolieskom.

 


1271-digisight-features-video-out.jpg Video výstup
Quantum je vybavený VIDEO OUT, ktorý umožňuje nahrávanie videa v reálnom čase s využitím externého záznamového zariadenia napr. Yukon MPR.

 

 

 

technické parametre

Zväčšenie: 1.6 ... 6.4x
Rozsah zväčšenia: 1.6 .. 6.4 x
Priemer objektívu: 16 mm
Zorné pole vo 100m: 34.4 m
Zorný uhol: 19.5x14.7 °
Priemer výstupnej pupily: 8mm
Očný reliéf: 20mm
Najkratšia ostriaca vzdialenosť: 3m
Dioptrická korekcia: ± 5dioptrie
Ohnisková vzdialenosť: 19 mm
Clonové číslo: 1.2
Pripojovacie závity: ÁNO
Vodeodolnosť: IPX4
Rozmery: 180x86x58mm
Hmotnosť: 0.32kg
Prevádzkové teploty: -25 .. + 50 ° C
Závit: 1/4 "
Napájanie: 4 ÷ 6 (4xAA) V
Typ videosignálu na výstupe: CCIR / EIA (podľa regiónu)
Prevádzková doba: 5.5 ... 6.5 hod.
Snímkovanie: 50 Hz
Mikrobolometer: 384x288 px, 17μm
Typ displeja: OLED 640x480px
Vzdialenosť detekcie: 680m

Napíšte Váš názor

Termovízia PULSAR Quantum XQ19

Napíšte Váš názor

 
Komentáre(0)

Momentálne žiadne príspevky (názory) od zákazníkov.

Príslušenstvo

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (30)

Značky produktov

Naposledy navštívené

Menu

Porovnať 0