Kategórie

Akcie a zľavy

35,67 € 66,67 €
Časovo obmedzená ponuka

55,00 € 60,00 €
Časovo obmedzená ponuka

74,50 € 97,50 €
Časovo obmedzená ponuka

116,17 € 124,17 €
Časovo obmedzená ponuka

195,00 € 205,00 €
Časovo obmedzená ponuka

209,17 € 239,17 €
Časovo obmedzená ponuka

271,67 € 281,67 €
Časovo obmedzená ponuka

395,83 € 420,83 €
Časovo obmedzená ponuka

Biologický binokulární mikroskop Levenhuk 850B

24611

Nový produkt

553,80 €

Dostupnosť: na sklade

- +

Značka: LEVENHUK

 
Detaily

 

Biologický binokulární mikroskop Levenhuk 850B

 

Binokulární hlavice. Revolverový nosič: 4 objektivy. Zvětšení: 40-2000x. Zabudovaný kondenzor pro pozorování v temném poli

  • Kód: 24611
  • Záruka: doživotní
  • Hmotnost: 6.15 kg.
  • Rozměry balení (d x š x v): 26.0×41.0×32.0 cm.

 

Biologický binokulárny mikroskop Levenhuk 850B je ideálna k biochemickému, patologicko-anatomickému, cytologickému, hematologické, urologickému, dermatologickému, biologickému a všeobecne klinickému výskumu v laboratóriách ľubovoľnej lekárskej inštitúcie. Umožňuje skúmanie pomocou metódy jasného aj temného poľa.

 

Je vybavený binokulárne otočnou hlavicou. Revolvingový nosič umožňuje použitie štyroch objektívov. Hlavica má sklon 30 stupňov a je otočná okolo svojej osi v rozsahu 360 stupňov. Mikroskop je vybavený klasickým Koehlerovým systémom osvetlenia s nastavením clony zorného poľa a apertúry.

 

Zaostrovací mechanizmus je vybavený integrovaným makroskrutka a mikrošroubem. Presnosť zaostrenia sa dosahuje vďaka vertikálnemu pohybu pracovného stolíka voči pevnému objektívu pomocou zaostrovacích skrutiek. Dvousouřadnicový pracovný stolík sa pohybuje horizontálnom i vertikálnom smere. Rozmery pracovného stolíka sú 140x155 mm. Posun zaostrovacieho mechanizmu a pracovného stolíka je plynulý, nezasekáva sa a nekladie odpor. Pohyb je v krokoch po 25 mm pre hrubé ostrenie a 0,002 mm pre jemné ostrenie.

 

Osvetľovací systém mikroskopu je vybavený halogénovou žiarovkou 6V / 20W s plynulou reguláciou jasu.

 

Mikroskop je vybavený zabudovaným kondenzorom pre pozorovanie v tmavom poli, ktorý je v činnosti, pokiaľ je Abbeův kondenzor vysunutý do maximálnej výšky. Ak ho chcete aktivovať, otáčajte krúžkom regulácia osvetlenia proti smeru hodinových ručičiek, kým nedosiahnete požadovaný výsledok. Po otočení v smere hodinových ručičiek sa vrátite do režimu jasného poľa. Metóda pozorovania v tmavom poli v prechádzajúcom svetle sa používa na získanie obrazu transparentných objektov, ktoré sú pri použití metódy jasného poľa neviditeľné. Táto metóda sa často využíva napríklad pri hemoskenování, unikátnej metóde vyšetrenie krvi.

 

O metóde pozorovania v tmavom poli:

Po opustení kondenzora nezmení hlavnú časť svetelných lúčov pri priechode transparentnom preparátom svoj smer, takže vytvárajú zväzok v tvare dutého kužeľa a nedosiahnu objektívu (ktorý sa nachádza vo vnútri kužeľa).

 

Pozorovaný obraz sa v mikroskope vytvára pomocou iba malej časti lúčov, ktoré dovnútra kužeľa rozptýlili mikročiastočky preparátu a ktoré následne prešli objektívom. V dôsledku toho sa na temnom pozadí v zornom poli zobrazí jasný obraz tých prvkov štruktúry preparátu, ktorých index lomu sa líši od okolitého prostredia. U veľkých častíc sú viditeľné len svetlejšie hrany rozptyľujúce svetlo.

 

Upozornenie: Majte na pamäti, že sieťové napätie vo väčšine európskych krajín je 220 - 240 V. Ak chcete svoj prístroj používať v krajine s odlišnou normou sieťového napätia, nezabudnite, že je absolútne nevyhnutné použiť napäťový menič.

 

Niekoľko ukážok toho, čo môžete uvidieť pod mikroskopom:

 

 

4-Lime-twig.jpg2-Cat-fur.jpg18-Daphnia.jpg1-Bird-feathers.jpg15-Earthworm.jpg

 

 

 

 

 

 

Biologický binokulárny mikroskop Levenhuk 850B je kompatibilná s digitálnymi fotoaparátmi Levenhuk C NG (kupujú sa samostatne). Fotoaparáty Levenhuk C NG sa inštalujú namiesto okuláru na jeho tubus.

 

Tento mikroskop sa dodáva vrátane ďalšieho príslušenstva na pripojenie digitálneho fotoaparátu: predlžovacie trubice a ďalšieho nástavce. Toto príslušenstvo odporúčame pri práci s objektívmi s krátkou ohniskovou vzdialenosťou. Jeho pomocou môžete dosiahnuť lepšie zaostrenie.

Napíšte Váš názor

Biologický binokulární mikroskop Levenhuk 850B

Napíšte Váš názor

Príslušenstvo

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (30)

Značky produktov

Menu

Porovnať 0