Kategórie

Akcie a zľavy

35,67 € 66,67 €
Časovo obmedzená ponuka

55,00 € 60,00 €
Časovo obmedzená ponuka

74,50 € 97,50 €
Časovo obmedzená ponuka

116,17 € 124,17 €
Časovo obmedzená ponuka

195,00 € 205,00 €
Časovo obmedzená ponuka

209,17 € 239,17 €
Časovo obmedzená ponuka

271,67 € 281,67 €
Časovo obmedzená ponuka

395,83 € 420,83 €
Časovo obmedzená ponuka

726,67 € 741,67 €
Časovo obmedzená ponuka

Teleskop Bresser MESSIER AR-102S/600 EXOS-2 GOTO Hexafoc

4702609

Nový produkt

806,67 €

Dostupnosť: do 4-5 dní

- +

Značka: BRESSER

 
Detaily

 

 

Teleskop Bresser MESSIER AR-102S/600 EXOS-2 GOTO Hexafoc

 

Hvezdársky ďalekohľad Messier AR-102 má 102mm achromatický objektív s potlačenou farebnou chybou.

 

Teleskop Bresser Messier AR-102S/600 EXOS-2 GOTO Hexafoc je šošovkový hvezdársky ďalekohľad so 102mm objektívom a krátkym 600mm ohniskom na robotizovanej paralaktickej montáži EXOS-2 s GOTO funkciou automatického vyhľadávania a sledovania objektov. Ďalekohľad je určený pre začiatočníkov a pokročilých s vyššími nárokmi na celkovú kvalitu prístroja. Vďaka kratšiemu ohnisku sa hodí viac na širokouhlé pozorovanie jasnejších plošných objektov pri menších zväčšeniach - hviezdokopy, hmloviny, galaxie. Pri voľbe vhodných okulárov či Barlow šošovky je možné dosiahnuť vyššie zväčenia a pozorovať aj Mesiac a planéty. Teleskop sa dá výborne využiť aj na astrofotografovanie.

Achromatický refraktor so svetelnosťou f/5,9 a korekciou farebnej chyby jasne a ostro zobrazí všetky obrazové štruktúry. Vyhľadávanie objektov na nočnej oblohe vám uľahčí optický hľadáčik 6x30mm so širokým zorným poľom. S teleskopom v balení nájdete aj okulár Super Plössl 26mm s upínacím priemerom 1,25in (31,7mm) a zdanlivým zorným poľom 52°, s ktorým dosiahnete zväčšenie 23x. Maximálne využiteľné zväčšenie teleskopu je približne 205x. Zväčšenie je možné meniť pomocou okulárov s rôznymi ohniskami, prípadne ich kombináciou s Barlow šošovkami, ktoré ešte znásobia výsledné zväčšenie, odporúčané okuláre nájdete nižšie v sekcii voliteľné príslušenstvo.

Excelentný celokovový zaostrovací mechanizmus Bresser Hexafoc s veľkým 2,5in (6,5cm) šesťuholníkovým prierezom umožňuje používať širokouhlé okuláre takmer bez vignetácie (stmavenia okrajov zorného poľa spôsobeného úzkymi priemermi fokuserov) a má veľmi hladký a súvislý chod. Robustné hrebeňové zaostrovanie so šikmým drážkovaním pre ešte väčšiu presnosť netrpí vôľami a unesie aj ťažšie vizuálne (veľké a ťažké okuláre, binohlavy s dvoma okulármi) a astrofoto príslušenstvo (DSLR, CCD kamera). Na zaostrovacom výťahu s milimetrovou stupnicou je možné nastaviť tuhosť chodu a jeho uzamykanie. Pre ešte presnejšie ladenie ostrosti obrazu je možnosť dokúpiť prevodovú redukciu 10:1 a získať tak dvojstupňové zaostrovanie (hrubé + jemné), vhodné najmä pre astrofotografické účely. Okulárový výťah s 2in výstupom pre 2in (50,8mm) aj 1,25in (31,7mm) príslušenstvo je zakončený T2 závitom pre priame pripojenie DSLR fotoaparátu, takže nie je potrebné kupovať drahý fotoadaptér, stačí dokúpiť už len T2 krúžok pre konkrétnu značku vášho DSLR. Okuláre ale aj iné ťažšie príslušenstvo sú v okulárovom výťahu perfektne zaistené proti nežiadúcemu pohybu pomocou kompresného krúžku, nielen jednou či dvomi samostatnými skrutkami ako je bežné pri iných teleskopoch. Optický tubus vyrobený z hliníka disponuje rosnicou s chránenými gumovými okrajmi proti zaroseniu objektívu. K montáži je tubus prichytený pevnou obručou s dovetail lištou. Na pohodlné a bezpečné prenášanie je vybavený rúčkou, na ktorú sa dá naviac pripevniť fotoaparát na širokouhlé zábery nočnej oblohy. 

Skvele vysústružená nemecká paralaktická montáž Bresser EXOS-2, ekvivalent triedy EQ-5 s nosnosťou do 13kg, je navrhnutá pre potreby vizuálneho pozorovania a astrofotografovania. Rovníková montáž s flexi ovládaním jemného posuvu na stabilnom oceľovom statíve zabezpečuje presný chod optického tubusu za pozorovanými objektmi a výbornú stabilitu obrazu pri manipulácii s teleskopom, napríklad pri zaostrovaní, ručnom sledovaní objektov, pozorovaní vo vetre. Paralaktická montáž je postavená na ešte pevnejšom a extrémne stabilnom statíve s nastaviteľnou výškou z nehrdzavejúcej ocele. Všetky diely spájajúce montáž so statívom sú kovové a predurčené na dlhú životnosť. Montáž Bresser EXOS-2 je štandardne vybavená guľôčkovými ložiskami v oboch osiach a závitovkovým ozubeným súkolesím pre veľmi hladký a presný chod, vstavanou vodováhou pre jednoduché nastavenie teleskopu do vodorovnej polohy, táckou pre odkladanie 2in príslušenstva, násadou pre protizávažia s priemerom 2cm, polárnym hľadáčikom s LED podsvietením pre presné polárne nastavenie teleskopu pre astrofoto.

S montážou sa dodáva GOTO súprava servo motorčekov s enkodérmi a ručným ovládačom s veľkým LCD displejom Bresser StarTracker s viac ako 100-tisíc objektmi v databáze pre komfortné automatické vyhľadávanie a presné sledovanie objektov na vizuálne aj astrofotografické účely. GOTO súprava je tiež vybavená portom pre autoguider (kompatibilný ST-4) s nastaviteľnou agresivitou.

 

Obsah balenia: tubus s optikou, oceľový statív, rovníková montáž EXOS-2 GOTO, okulár Super Plössl 26mm, optický hľadáčik 6x30mm, diagonálne zrkadlo 1,25in, otočná mapa Vesmíru, planetárny softvér 

 

 

Hlavné využitiemesiac a planéty

Optický dizajnšošovkový achromat

Velkosť objektívu102 mm

Ohnisková vzdialenosť600 mm

Relatívna svetelnosťf/5,9

Zväčšenie (využiteľné max.)205x

Zväčšenie s okulármi v balení21x

Okuláre v balení26 mm

Upínací priemer okulárov1,25 in (31,7 mm), 2 in (50,8 mm)

Teoretická rozlišovacia schopnosť1,12 arcsec

Montážparalaktická montáž

Pohon montážeGOTO automatické vyhľadávanie a sledovanie

Hľadáčikoptický

Statívoceľ

Statív (výška)69-109 cm

Napájaniebatérie, napájací zdroj

 

 

 

4802600-bresser-messier-ar-102s-600-hexa

4802600-bresser-messier-ar-102s-600-hexa

bresser-messier-ar-zaostrovanie-hexafoc.

bresser-messier-zaostrovanie-hexafoc.jpg

bresser-messier-montaz-exos-2-polarny-hl

bresser-messier-led-polarny-hladacik-vol

bresser-montaz-exos-2-goto.jpg

bresser-startracker-goto-ovladac.jpg

bresser-messier-montaz-exos-uchyt.jpg

bresser-messier-piggyback-rucka.jpg

bresser-messier-opticky-hladacik.jpg

bresser-messier-okular-a-diagonalne-zeni

bresser-messier-adapter-2in-125in.jpg

bresser-messier-montaz-exos-2-ocelove-gu

bresser-messier-montaz-exos-vodovaha.jpg

bresser-messier-montaz-exos-zavazie.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Ambiciózni začiatočníci ako aj pokročilí pozorovatelia uzrú s týmto astro teleskopom najjasnejšie objekty už aj za hranicami našej slnečnej sústavy. Sledujte detaily Veľkej hmloviny v Orione zo vzdialenosti 1500 svetelných rokov (14.200.000.000.000 km!). Skalopevná montáž nesúca optický tubus s prehľadom umožní krásne obrazy nočnej oblohy aj pri veľkých zväčšeniach. Pevnosť a využiteľnosť montáže zakladajú v tejto cenovej kategórii nový štandard. Optika s vykorigovanou farebnou chybou pekne zobrazí planéty, Mesiac, ale aj jasnejšie hmloviny, hviezdokopy, galaxie, či dvojhviezdy. Teleskop je možné použiť aj na astrofotografovanie jasnejších objektov.

 • Achromatický šošovkový objektív podáva verný obraz s korekciou farebnej chyby.
 • Excelentný zaostrovací výťah HEXAFOC s veľkým až 2,5in (6,5cm) šesťuholníkovým prierezom umožňuje používať širokouhlé okuláre takmer bez vignetácie (teda stmavenia okrajov zorného poľa spôsobeného úzkymi priemermi fokuserov). 
 • Robustný zaostrovací hrebeňový výťah so šikmým drážkovaním pre ešte väčšiu presnosť naviac netrpí vôľami a umožňuje pripojiť aj ťažšie príslušenstvo, tak pre vizuálne pozorovanie (veľké okuláre, binohlavy s dvoma okulármi) ako aj fotografovanie (pripojenie DSLR fotoaparátu). Na zaostrovacom výťahu je možné nastaviť tuhosť chodu a jeho uzamykanie.
 • Pre veľmi presné zaostrovanie je možnosť dokúpiť prevodovú redukciu 10:1 a získať tak dvojstupňové zaostrovanie (hrubé + jemné), najmä pre fotografické účely.
 • Okulárový výťah akceptuje okuláre s priemerom 2in (50,8mm) aj 1,25in (31,7mm) a je zakončený T2 závitom pre priame pripojenie DSLR fotoaparátu, takže nie je potrebný foto adaptér, stačí dokúpiť už len T2 adaptér pre konkrétnu značku DSLR.
 • Tubus teleskopu disponuje rúčkou, na ktorú sa dá pomocou skrutky pripevniť fotoaparát.
 • Tubus je k montáži uchytený pevnými montážnymi obručami s rybinovým spojom.
 • Montáž Bresser EXOS-2 GOTO je kompaktná, pevná a stabilná nemecká rovníková montáž triedy EQ-5, navrhnutá najmä pre potreby vizuálneho pozorovania ale aj fotografovania. Umožňuje to plynulý a hladký chod motorov s enkodérmi, ktoré dokážu automaticky vyhľadávať a sledovať vybrané objekty. V databáze ručného ovládača StarTracker sa nachádza viac ako 100-tisíc objektov a je možné pridať aj vlastné. Viac o GOTO súprave.  
 • Pre hladký a jemný chod je montáž vybavená guľôčkovými ložiskami v oboch osiach.
 • Nosnosť montáže je 13 kg čo umožňuje tejto montáži uniesť refraktory do 152mm alebo reflektory do 203mm priemeru objektívu.
 • Montáž je umiestnená na pevnom a stabilnom oceľovom statíve s nastaviteľnou výškou, všetky diely spájajúce montáž so statívom ako aj prevody sú kovové.
 • Obsah balenia: tubus s optikou, oceľový statív, rovníková montáž s polárnym hľadáčikom (bez osvetlenia), obruče s rybinovým spojom, GOTO súprava, rúčka na uchytenie fotoaparátu, okulár Super Ploessl 26mm (1,25in), optický hľadáčik, 2in diagonálne zrkadlo, otočná mapa Vesmíru, planetárny frívér Stellarium.

 

Nemecká rovníková montáž EXOS-2 je teraz štandardne vybavená:

 • vstavanou vodováhou pre jednoduché nastavenie teleskopu do vodorovnej polohy
 • robustnejším statívom s podložkou na komfortné odkladanie 2in príslušenstva
 • kvalitnejšou násadou na protizávažia o priemere až 20 mm
 • manuálnym flexi ovládaním jemného posunu pre sledovanie objektov
 • polárnym hľadáčikom (možnosť dokúpiť červené LED podsvietenie)

 

Odporúčané voliteľné príslušenstvo:

Okuláre typu Ploessl alebo Super Ploessl - pre rozšírenie rozsahu zväčšenia (s dodávaným okulárom sa dá dosiahnúť len jedno zväčšenie)

Barlow šošovky - pre viacnásobné zvýšenie výsledného zväčšenia

Planetárne a mesačné filtre - pre viditeľne lepší kontrast obrazu plenét a Mesiaca

Elektronický okulár - pre snímanie a prenos obrazu cez USB kábel na obrazovku počítača

LED podsvietenie pre polárny hľadáčik - pre zjednodušenie polárneho nastavenia, najmä pre astrofotografické účely

T2 adaptéry - fotopríslušenstvo

 

obr.php?a=gal_obr&id=1295

obr.php?a=gal_obr&id=1296

obr.php?a=gal_obr&id=1297

obr.php?a=gal_obr&id=1298

obr.php?a=gal_obr&id=1299

obr.php?a=gal_obr&id=1300

obr.php?a=gal_obr&id=1308

obr.php?a=gal_obr&id=1303

obr.php?a=gal_obr&id=1304

obr.php?a=gal_obr&id=1305

Napíšte Váš názor

Teleskop Bresser MESSIER AR-102S/600 EXOS-2 GOTO Hexafoc

Napíšte Váš názor

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (30)

Značky produktov

Menu

Porovnať 0