Kategórie

Akcie a zľavy

89,83 € 95,83 €
Časovo obmedzená ponuka

116,17 € 124,17 €
Časovo obmedzená ponuka

189,67 € 191,67 €
Časovo obmedzená ponuka

209,17 € 239,17 €
Časovo obmedzená ponuka

305,83 € 315,83 €
Časovo obmedzená ponuka

522,50 € 532,50 €
Časovo obmedzená ponuka

665,00 € 675,00 €
Časovo obmedzená ponuka

1 068,33 € 1 108,33 €
Časovo obmedzená ponuka

Celestron - SKY SCOUT - osobné planetárium

CE93970

Nový produkt

191,33 €

Dostupnosť: na objednávku

- +

Značka: Celestron

 
Detaily

 

Celestron - SKY SCOUT - osobné planetárium

 

Váš osobný sprievodca oblohou, vaše osobné planetárium - prístroj SkyScout z ponuky Celestron vás o tom veľmi jednoducho a rýchlo presvedčí. SkyScout - vaše osobné planetárium obsahuje GPS prístroj na presné určenie zemepisnej polohy a polohový senzor vďaka ktorému vie kam sa momentálne pozeráte. SkyScout je akoby ďalekohľad bez optiky. Pozeráte sa cez dva kruhové priezory v prístroji, ktoré slúžia ako terč - pomocou ktorých zacielite ľubovoľný objekt na oblohe. Jeden kruhový priezor je opatrený 12timi smerovými šipkami, ktoré vás navigujú pri vyhľadávaní objektov. Na veľkom podsvietenom displeji, ktorý sa nachádza na boku prístroja nájdete všetky dáta o pozorovanom objekte.

Prístroj dokáže fungovať v dvoch základných režimoch:

Identify - slúži na identifikáciu vami zvoleného objektu, ktorý vidíte v priezore prístroja. Lokalizačným tlačidlom vyberiete objekt a na displeji sa vám okamžite zobrazí zoznam objektov /hviezd, hmlovín, galaxií, hviezdokôp, planétok, planét. ktoré sú vo vybranom mieste pozorovateľné. Ku každému objektu nájdete v prístroji krátky textový popis a presné údaje o tom ktorom objekte

Locate - je režim ktorý môžete použiť v prípade že neviete nájsť vami želaný objekt. Jednoducho si vyberiete z rozsiahlej databázy /viac ako 6000 hviezd, 1500 dvojhviezd a premenných hviezd, 100 objektov vzdialeného vesmíru, planét a Mesiaca/ objekt ktorých chcete na oblohe nájsť a váš SkyScout vám ukáže pomocou smerových šípok v priezore prístroja cestu ako sa k danému objektu dostanete.
Ak si myslite že ste skúsený a SkyScout vám bude nanič tak skúste vyhľadať na dennej oblohe napríklad planétu Venušu. Po nedávnom dennom zákryte, keď bola Venuša pozorovateľná pri Mesiaci voľným okom bez problémov určite viete, že to ide. Lenže nájsť Venušu na dennej oblohe bez nejakého referenčného bodu (v tom prípade Mesiac) je takmer nemožné. Prostredníctvom SkyScoutu je to ale úplná hračka.
Prístroj je možné bez problémov aktualizovať cez priložený USB kábel. Priamo zo stránok www.celestron.com/skyscout je možné stiahnuť aktuálnu verziu prostredia v ktorom pracuje váš SkyScout. V dohľadnej dobe sa plánuje preklad textov v prístroji do slovenského jazyka. Momentálne prístroj pracuje v anglickom jazyku v priebehu pár týždňov bude dostupná aj nemecká mutácia menu.
Ovládanie prístroja zvládnete bez najmenších problémov. Vyhľadávanie satelitov a určenie aktuálnej polohy prebehne automaticky po každom zapnutí prístroja (súradnice je možné samozrejme zadať aj manuálne). Celé ovládanie prístroja je sústredená na veľké štvorpolohové tlačidlo, na tlačidlá „IDENTIFY", „LOCATE" a „GPS". V ktoromkoľvek bode je možné vyvolať nápovedu stlačením tlačidla „HELP". Jas osvetlenia displeja a priezoru, takisto ako ovládanie hlasitosti je sústredené v dvoch tlačidlách na pravo od displeja.

Charakteristika:

Databáza objektov: viac ako 6000 hviezd, 1500premenných hviezd a dvojhviezd, viac ako 100 objektov, nočnej oblohy, uživatelské objekty, viac ako 200 hlasových popisov (v angl. jazyku) najznámejších objektov
Ovládanie: vyhladávacie tlacidlo, ovládacie štvorpolohové tlačidlo, regulácia osvetlenia displeja a regulácia hlasitosti
Displej: 240x80 bodov s podsvietením
Vstupy a výstupy: SD karta, USB, 3.5 mm audio Jack
Rozmery: 63x101x187 mm, hmotnost: 435 g
Balenie: prístroj, obal, USB kábel, slúchadlá, CD ROM

Napíšte Váš názor

Celestron - SKY SCOUT - osobné planetárium

Napíšte Váš názor

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii (30)

Menu

Porovnať 0