Doprava zdarma

Výrobca: YUKON

Yukon - Ďalekohľad Futurus 8-24x50

Ďalekohľady pozorovacia optikaĎalekohľady Yukon

Katalógové číslo: 22131

193.00 € s DPH
160.83 € bez DPH

Dostupnosť: na sklade

  • DOPRAVA ZADARMO!

Odborné poradenstvo

Rýchla a spoľahlivá doprava

27 rokov na trhu

Kamenná predajňa

Popis:

Yukon - Ďalekohľad Futurus 8-24x50

Sklenená optika s antireflexnou úpravou "TRUE COLOR"

veľké zväčšenie

stabilné mechanika

Systém krytov "ECLIPSE"

pogumovaný povrch

 

 

Tento ďalekohľad odporúčame všetkým kto nechce byt obmedzený konštantným zväčšením ďalekohľadov a chce vidieť vice tak na blízku tak i na veľkú vzdialenosť. Futurus 8-24x50 je ďalekohľadom kombinujúcim najlepšie vlastnosti ďalekohľadu radu Futurus so širokým rozsahom zväčšenia. Porro optický systém ďalekohľadu s plnou viacvrstvový antireflexnou úpravou optických elementov poskytuje kvalitný obraz. Ďalekohľad má nový patentovaný mechanizmus nastavenie zväčšenia s veľmi pohodlným ovládaním centrálnym regulačným kolieskom, ktorým plynule meniť zväčšenie v rozsahu od 8x až do 24x. Ergonomický tvar, inovovaný systém výklopných krytiek objektívu a celogumená povrchová úprava tela zdôrazňujú vysokú kvalitu ďalekohľadu.

 

Technické parametre

Zväčšenie: 8-24x

Priemer objektívu: 50 mm

Zorný uhol: 4-2.2 °

Zorné pole: 70-36.3 m / 1000m

Očný reliéf: 15mm

Priemer výstupnej pupily: 6.25-2.08mm

Najkratšia ostriaca vzdialenosť: 10m

Rozmery: 197x217x70mm

 

Hmotnosť: 1.1kg

 

Prednosti

 

zoom

 

  zoom 8-24x50 Ďalekohľad má nový patentovaný mechanizmus nastavenie zväčšenia s veľmi pohodlným ovládaním centrálnym regulačným kolieskom, ktorým plynule meniť zväčšenie v rozsahu od 8x až do 24x. Telo ďalekohľadu je vyrobené z moderných nárazuvzdorných kompozitných materiálov. Gumové obloženie a tesniace krúžky chráni ďalekohľad pred prachom, nečistotami, vlhkom a snehom.

 

Optika

 

  optika Optické komponenty ďalekohľadu - šošovky a hranoly - vyrobené z optického skla výškou akostnej triedy a sú opatrený multištrukturálnou horčíkovou antireflexnou vrstvou podľa novšie technológie True Color ™, zabezpečujúca perfektnú svetelnosť obrazu, výborné farebné podanie, zachovanie jasu a kontrastnosť obrazu aj v krajoch zorného poľa.

 

Kryty

 

  kryty ďalekohľadu Kryty objektívu Eclipse ™ sú pevne spojené s telom ďalekohľadu, čo vylučuje ich stratu a bezpečne chráni šošovky pred poškodením a znečistením. V otvorenom stave sa kryty vyklápa a tesne doliehajú na telo ďalekohľadu čím neprekáža a zvyšujú komfort pre pozorovateľa. Kryty okulárov chránia oči pozorovateľa pred bočným rušivým osvetlením čím zvyšujú kvalitu obrazu. V prípade potreby kryty okulárov môžu byt rýchle odstránené.

 

Komplet

Futurus 8-24x50

Čistiaca handrička

brašna

návod

záručný list